Archiwum

Basia i cały jej świat

12.02.2017, 12:30

Ale cyrk!

05.02.2017, 12:30

Rozkołysana niedziela

29.01.2017
12:30

Jak dobrze żyć z misiem

22.01.2017, 12:30

Kołysanki o poranku

15.01.2017
12:30

6.12.2016
Tygrysy i tatuaże

8.01.2017
12:30

Wesołych Świąt!

Wracajcie do gry od wtorku, 27 grudnia

Biegiem po śniegu!

18.12.2016, 12:30
Ostatni Niedzielny Poranek w tym roku!

Tajemnica Lodowego Kwiatu

11.12.2016, 12:30

Nowi sąsiedzi, nowi przyjaciele

04.12.2016, 12:30

Wzgórze pełne przygód

27.11.2016, 12:30

Przyjaciele z magicznej łąki

20.11.2016
12:30

Wszystkie kwiatki Daliego

13.11.2016
12:30

EEC / SUBIEKTYWNY ATLAS PTAKÓW – spacery ornitologiczno-rysunkowe z Leną Czerniawską (PL) i Hanną Sztwiertnią (PL)

11.06, 16.07, 20.08, 8.10, 19.11.2016

Co wysiedzi kura?

6.11.2016, 12:30

Kiwi i Strit – gry i hałasy

23.10.2016
12:30

ćmy, kraby, fluidy – WRO Art Center w Hali Koszyki / Warszawa

OPROWADZANIE KURATORSKIE: 23.11.2106 / 18:00
WYSTAWA: 22.10 – 30.11.2016

Kiwi i Strit – góry i chmury!

16.10.2016
12:30

RAVE ME UP

pokaz specjalny materiałów wideo z Kolekcji WRO
18.10.2016
19:00

5. Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

10-28.10.2016
pn-pt, 9:00-18:00

Ronny Szillo (DE) / Centrum Sztuki WRO

1-30.11.2016
WIECZORNA WYSTAWA: 25.11.2016 / 18:00-21:00
REZYDENCJE 2016

Ewa Rebeka Służyńska (PL) / C. Rockefeller

20.10-30.11.2016
REZYDENCJE 2016

Paluszek, mrówka i złodzieje dżemu

9.10.2016
12:30

Lillefinger i Mrówka

02.10.2016
12:30

Rita i Krokodyl

Niedziela, 25.09.2016
12:30

Niebieskie Tramwaje

18.09.2016
12:30

EEC / DŹWIĘKOWY WROCŁAW – field recording z Marcinem Dymiterem (PL)

8.09.2016 / spotkanie
21-23.09.2016 / warsztaty

POSŁUCHAJ! dzwiekowywroclaw.bandcamp.com

EEC / BLISKO – Paweł Szeibel (PL) i twórcy związani z Galerią ArtBrut (PL)

wrzesień-listopad 2016

EEC / KONTROLA POWIETRZNA – warsztaty z tworzenia prototypu przydomowej stacji pomiaru jakości powietrza / panGenerator (PL)

4-7.10.2016
10:00-16:00
ZBUDUJ SWOJĄ STACJĘ!

Cirkeline i myszki

Niedziela, 11.09.2016
12:30

Andrey Ustinov (RU/DE)

1-31.10.2016
REZYDENCJE 2016

Katharina Swoboda (AT)

1-31.10.2016
REZYDENCJE 2016

Jazzowy start

4.09.2016
12:30

EEC / POZDROWIENIA Z WRO!

ODWIEDŹ WRO I WYŚLIJ WIDOKÓWKĘ

Claudia Schouten – kuratorka, Locatie Spatie / Motel Spatie, Arnhem (NL)

1.08 – 30.09.2016
REZYDENCJE 2016

The Artist as an Urban Alien – Baltic Video Lounge #2 w CIRCUS EINS / Putbus, Niemcy

23.07 – 28.08.2016

EEC / NATURALNY REJESTR – wakacyjne warsztaty dla młodzieży z Sylwestrem Gałuszką (PL)

15-19.08.2016
10:00-15:00
ZOBACZ ANIMACJE!

Wakacyjne seanse we WRO

17.07 – 28.08.2016
12:00-15:00

EEC / CIAŁO KONTROLOWANE

pokaz specjalny materiałów wideo z Kolekcji WRO
13.07.2016
19:30

Interaktywny Plac Zabaw – Kunsthal Aarhus / Dania

19.08 – 23.10.2016

Kraby na plaży – wakacyjny poranek we WRO

03.07.2016
12:30

Wszystko gra, czyli poranek koncertowy

26.06.2016
12:30

WRO 2013 Pioneering Values
WRO 2011 Alternative Now
WRO 09 Expanded city
WRO 2015 Test Exposure
EEC / OPROWADZANIE 1na1: UTOPIE – różnorodność perspektyw

28.06.2016
17:00

WRO 98 Ekspresja Mediów
WRO 96 Monitor Polski
WRO 94 Monitor Polski
EEC / CLIMATE CHANGE AND THE HUMANITIES – wykład Dipesha Chakrabarty’ego

28.10.2016
Instytut Kulturoznawstwa UWr., ul. Szewska 36, sala 208
+ wydarzenia we WRO

WRO 99 Siła taśmy
Archiwum Biennale WRO

ZARYS HISTORII 1989-2015

WRO 97
WRO2000@kultura
WRO 01 Ekrany
WRO 03 Globalica
WRO 05
MUSIC CONSTRUCTION MACHINE – Niklas Roy (DE) / Goethe-Institut Pop Up Pavillon

17.06 – 10.07.2016

Machineria, czyli jak to działa, jak to robi

19.06.2016
12:30

EEC / POKAZ SPECJALNY – Za murami Tokio

29.06.2016
17:00

PŁATNY STAŻ DLA PROJEKTANTA GRAFICZNEGO

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA!

EEC / PROGRAM CZERWCOWY

SPRAWDŹ!

EEC / CRACKS OF REALITY – program wideo

9.06.2016
17:00

EEC / CLOUD 2016. CHMURA SPOŁECZNA – warsztat rodzinny z pracownią k. / Anna Komorowska + Michał Rokita (PL)

12.06.2016 / 12:30

Zaprojektuj przyszłość!

12.06.2016
12:30

EEC / RZECZY PRZYDATNE – działanie badawczo-warsztatowe dla dorosłych z Jarosławem Hulbójem (PL)

I część / 23-25.05.2016
II część / 24-26.06.2016
ZRÓB TO SAM!

Aparatuj! Fotografujemy i animujemy

5.06.2016
12:30

EEC / OPROWADZANIA FOTO-KURATORSKIE

31.05 / 17:00 – SYNTETYCZNA NATURA
7.06 / 17:00 – UTOPIE

4. PRZEGLĄD NOWEGO TEATRU DLA DZIECI / Wrocławski Teatr Lalek

29.05 i 3.06.2016

Znaki i litery

29.05.2016
12:30

BIG PRINTER – schnellebuntebilder (DE) / Goethe-Institut Pop Up Pavillon

19.05 – 7.06.2016

Ahoj przygodo! Ku nieznanym lądom z wilkami morskimi

22.05.2016
12:30

EEC / PURYFIKACJE

15-19.05.2016
Synagoga pod Białym Bocianem
ul. Pawła Włodkowica 7

EEC / KWARTET NA POMIDORY, Maciej Markowski (PL) / Goethe-Institut, Warszawa

14.05 – 29.07.2016

EEC / UTOPIE

13.05 – 3.07.2016
Centrum Sztuki WRO
ul. Widok 7

EEC / SYNTETYCZNA NATURA

14-31.05.2016
Pasaż Pokoyhof
ul. św. Antoniego 2/4

EEC / RenomaWRO

13-31.05.2016
DH Renoma
ul. Świdnicka 40

ASA, czyli Poranek po japońsku

15.05.2016
12:30

Meta-ecologies. The World Inside Us – program wideo

15.05.2016
18:00
Synagoga pod Białym Bocianem

EEC / KONKURS WIDOKÓWKOWY – Odkrytki. Kochanym ciotkom (PL)

13.05 – 3.07.2016

KONFERENCJA – Interfejsy, kody, symbole. Przyszłość komunikowania

Synagoga pod Białym Bocianem
16-17.05.2016

EEC / ZIELONO MI – piknik miejski z Food Think Tank (PL)

14.05.2016 / 12:30
skwer przed Centrum Sztuki WRO

EEC / Elvin Flamingo + Irek Wojtczak + JAAA! (PL), SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem

15.05 / 21:00
NFM – Narodowe Forum Muzyki

Miejskie atrakcje z NIEMAPĄ

08.05.2016
12:30

EEC / Anarchy Dance Theatre (TW), Second Body

13 + 14.05.2016 / 21:00
NFM – Narodowe Forum Muzyki

EEC / Josef Klammer (AT), Drumming is an Elastic Concept

19.05 / 19:30
Synagoga pod Białym Bocianem

Jean-Luc Hervé (FR), GERMINATION

21-22.05.2016

Kwitnąca majówka

01.05.2016
12:30

Shota Yamauchi (JP), El Condor Pasa

instalacja wideo + obiekt tekstylny
2014-2015

Rafael Lozano-Hemmer (MX/CA), Level of Confidence

instalacja interaktywna
2015

FALE PAMIĘCI – Dorota Błaszczak + Wojciech Barcikowski + Zbigniew Pietrzak (PL) / Goethe-Institut Pop Up Pavillon

26.04 – 09.05.2016

Macoto Murayama (JP), Botech Compositions

instalacja wideo
2014-2015

Takamasa Iwasaki (JP), NATURE AND ITS MANIFESTATIONS: FROM FOUR POEMS

instalacja wideo, 49:36
2015

Ichiro Higashiizumi + Selene creative team (JP), Moonbell

interaktywna instalacja generatywna
2008-2009

Dobrosława Nowak (PL), Wszystko, co ludzkie jest mi obce

video installation, 16:41
2013

Kazuhiro Goshima (JP), Shadowland

projekcja 3D, 14:00
2014

exonemo – Kensuke Sembo + Yae Akaiwa (JP), Fireplace

instalacja wideo, 5:50
2014

Kolorowa mozaika kultur

24.04.2016
12:30

Lynn Cazabon (US), Junkspace

instalacja wideo + aplikacja
2012

Anna Jermolaewa (RU/AT), Na bok

dwukanałowa instalacja wideo, 7:00
2008

EEC / MIEJSKIE DOCHODZENIE – warsztaty miejskie z Martyną Obarską (PL) i Magdaleną Kubecką (PL)

14-15.07.2016
11.00-16.00

Tortowe budynki

17.04.2016
12:30

David Bowen (US), tele-present-water

rzeźba kinetyczna
2011

GOETHE-INSTITUT POP UP PAVILLON / Plac Nowy Targ, Wrocław

22.04 – 10.07.2016

DIGESTING HISTORY – Susanne Prinz (DE) i Olga Lewicka (PL) / Goethe-Institut Pop Up Pavillon

13-17.04.2016

WRO na BNL Media Art Festival / Rzym

13-17.04.2016

EEC / MIEJSKIE CHWASTOŻERSTWO – warsztat dla dorosłych i seniorów z Anną Rumińską (PL) + Lynn Cazabon (US)

13.05.2016 / 12:00-15:00

Bajkowe ciekawostki

10.04.2016
12:30

EEC / A JOURNEY TOWARDS A NEW DEFINITION OF THE BODY – warsztat ruchowy z Anarchy Dance Theatre (TW)

14.05.2016 / 10:00-12:00

Carolin Liebl + Nikolas Schmid-Pfähler (DE), Vincent and Emily

interaktywna instalacja robotyczna
2012

Ai Hasegawa (JP), I Wanna Deliver a Dolphin

wideo + plansze
2011-2013

Simon Laroche (CA) + David Szanto (CA), Orchestrer la perte / Perpetual Demotion

robotyczna instalacja interaktywna
2014

PERFORMANSY
WEEKEND OTWARCIA

13-15.05.2016

Pingwiny z… Łodzi!

3.04.2016
12:30

WRO 07
SERHIJ PETLYUK

02–07.2011

ANDRIJ LINIK

02–07.2010

WRO 95
WRO 93
WRO 91
WRO 90
WRO 89
Bajanie na ekranie

20.03.2016
12:30

PONAD GRANICAMI – warsztaty filmowe z Bartoszem Koniecznym

14.04 – 22.05.2016

ROBODANCE!

13.03.2016
12:30

DCA – Digitising Contemporary Art

2011-2013

ZBIGNIEW RYBCZYŃSKI. TRAKTAT O OBRAZIE
TIBOR SZEMZÖ. NIEWIDZIALNA HISTORIA
Wykład i pokaz WRO 2015 on Tour / Londyn

26.02.2016

Interaktywny Plac Zabaw – DEPO2015 / Pilzno

19.02 – 24.04.2016

GARNIEC MARCOWY

6.03.2016
12:30

Urodzinowy Poranek. 2=8

28.02.2016
12:30

POP-UP / Urodziny WRO: 2=8

29.02.2008 – 29.02.2016

Minimal and Medium / WRO 2015 Résumé on Tour / Poznań

22.02 – 02.03.2016

Niklas Roy

15.09 – 14.10.2012

Carolin Liebl i Nikolas Schmid-Pfähler

23.09 – 20.10.2013

Sebastian Schmieg

4-30.11.2014

Susanne Prinz i Olga Lewicka

11.2015 – 04.2016

Nowy Jork na Nowy Rok!

10.01.2016
12:30

Anomalia pogodowe

17.01.2016
12:30

Laboratorium smaku

24.01.2016
12:30

Kto nas przedrzeźnia?

31.01.2016
12:30

Bistro Fatale

07.02.2016
12:30

Bujamy w obłokach, tańczymy w podskokach

14.02.2016
12:30

Poranek z Trollem

21.02.2016
12:30

Nieużytki Sztuki / Grządka

05.2014 – 10.2015

Reasumując – dla dzieci

29.07.2015
12.00-14.00

Geometria w sztuce – dla dzieci

27 i 28.01.2015

Paweł Janicki – Pure-Data: muzyka i interakcja

21-23.01.2015
11.00-18.00

Izabela Chamczyk – PSYCHOANIMALJA. Zaburzenia odzwierzęce / Atelier WRO

18.12.2015 – 31.01.2016

Igor Krenz. 8: BLOW-UP

11.12.2015 – 22.02.2016

Bradley L. Garrett – Odkrywając ukryte miasto

4 i 5.12.2015

Anna Jermolaewa. Dobre czasy, złe czasy

20.10 – 29.11.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Odlatujemy do ciepłych krajów
Rozrywki Boba i Bobka

11.10.2015
12:30

Kultury kultywowane / Lwów

1.10 – 15.11.2015

Niedzielny Poranek Filmowy na zakończenie Biennale WRO

4.10.2015
12:30

Karina Śmigla-Bobiński – Hakowanie sprzętu i technologii

23-25.09.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Przygody z kapelusza – króliki w Afryce
Niedzielny Poranek Filmowy – Odlotowy Kosmos!
Niedzielny Poranek Filmowy – Odprężone pejzaże
Niedzielny Poranek Filmowy – Witaj szkoło!
Niedzielny Poranek Filmowy – Zimne Serce
Wystawa WRO 2015 Résumé

17.07 – 4.10.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Marzenia i przypowieści
Niedzielny Poranek Filmowy – Dźwięki pogody
Piknik „Widok na Widok” – otwarcie Résumé – „Gra w pomidora” z FTT

17.07.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Myszka mocnopomocna
Niedzielny Poranek Filmowy – Wyprawy Myszki
Niedzielny Poranek Filmowy – Spotkania dzielnej Myszki
Niedzielny Poranek Filmowy – Kim jest Ślimak Sam?
Niedzielny Poranek Filmowy – W niedzielę bujamy w obłokach
Niedzielny Poranek Filmowy – Jak to jest być dorosłym?
Dzień Dziecka na Biennale WRO 2015. Sieciowe Malowanie

1.06.2015

1. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów

13.05 – 30.06.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Małe WRO
Biennale WRO 2015 Test Exposure – Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń
Niedzielny Poranek Filmowy – Co robią mrówki?
Niedzielny Poranek Filmowy – Ostatnie przed wakacjami śniadanie z Mami
Niedzielny Poranek Filmowy – Na powierzchni Księżyca
ROZGRZEWKA i DOGRYWKA
Klaudyna Lewczuk – Zabawa dziecięca. TEST EXPOSURE

9-26.04.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Palma z ogródka Mami
Milan Kohout – Jak stajemy się bezdomni. TEST EXPOSURE

19.03 – 7.04.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Gdzie podziały się bociany?!
Artyści wybrani do programu Biennale WRO 2015
W kinie z mimem – Poranek z Martyną Majewską
Niedzielny Poranek Filmowy – Dzień kobiet z Mami Fatale
Skate Concrete. TEST EXPOSURE

27.02 – 15.03.2015

Przewody Sztuki – cykl warsztatów dla wolontariuszy Biennale WRO 2015

13.04 – 30.06.2015

Niedzielny Poranek Filmowy – Żyrafa Róża na szczycie wzgórza
Niedzielny Poranek Filmowy – Gratka w kratkę
Niedzielny Poranek Filmowy – Historie nie z tej Ziemi
Niedzielny Poranek Filmowy – Polowanie na ekranie
Niedzielny Poranek Filmowy – Kolorowe pajęczyny
Niedzielny Poranek Filmowy – Być jak Pampalini!

25.01.2015
12:30

Niedzielny Poranek Filmowy – Hip Hip, Hurra i tajemnice podwórka