Archiwum

Tajemnicze zniknięcia

4.11.2018 / niedziela / 12:30

WRO na Patchlab Festival / Kraków

26-27.10.2018

WRO NA SYMPOZJUM Play<=>Replay / MITO, JAPONIA

3.11.2018
Mito Art Tower

WRO na IDFF Ji.hlava / Igława, Czechy

22. Festiwalu Filmów Dokumentalnych Ji.hlava
26-27.10.2018

Czas na zmiany!

28.10.2018 / niedziela / 12:30
UWAGA - zmiana czasu na zimowy

ORKIESTRA BITCOINÓW – warsztaty z Césarem Escudero Andaluzem i Martinem Nadalem

7.11 / środa / 16:30-19:30

Cisza nocna!

21.10.2018 / niedziela / 12:30

Kavaleridze RE:VISION – wykład i prezentacja WRO / Kijów, Ukraina

18.10.2018 / czwartek
12:00-17:00

Są takie rzeczy na niebie?!

14.10.2018 / niedziela / 12:30

Na tropach przyrody

7.10.2018 / niedziela / 12:30

PARASOLEK NIE SKŁADAMY – nowy audiowizualny performans Brigitty Bödenauer

26.10.2018 / piątek / 18:00

Gdzie bociany, a gdzie małpy?!

30.09.2018 / niedziela / 12:30

César Escudero Andaluz (ES) + Martin Nadal (ES)

15.10 – 13.11.2018
WARSZTATY: 7.11 / środa / 16:30-19:30
ARTIST TALK: 8.11 / czwartek / 17:00

Pożegnanie z Afryką

23.09.2018 / niedziela / 12:30

CYJANOSPACER

25.09.2018 / wtorek / 15:00
w ramach Wrocławskich Dni Seniora

Katharina Swoboda wraca do WRO!

pobyt rezydencyjny
17.09 – 5.10.2018

Afrykańskie przygody od końca

16.09.2018 / niedziela / 12:30

ANTI-STATIC – wystawa poznańskich Intermediów

Muzeum Narodowe w Poznaniu
16.09 – 7.10.2018

HORTE! – Tomasz Domański

instalacja / performans
20-21.09.2018 / 10:00-18:00
performansy o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00

#MUZEALNIAKI: MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA WYSZEHRADZKA

27-29.09.2018 / czwartek-sobota
Muzeum Pana Tadeusza

SIERPIEŃ W PLENERZE
WARSZTATY Z PAWŁEM JANICKIM / Atelier WRO

w ramach przygotowań do Praskiego Quadriennale 2019
28-29.07.2018 / sobota-niedziela

BAW! BABY ART WALK WE WRO

spacer dla rodziców z małymi dziećmi po wystawie 4. KONKURSU NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW SZTUKI MEDIÓW
we współpracy z Fundacją Art Transparent
18.07.2018 / środa
12:00

PAWEŁ JANICKI – REKOLEKCJE NA CZAS REGRESU

wykład
19.07.2018 / czwartek
17:00

ANAMARIJA RANKOVIĆ

4-15.07.2018
wizyta studyjna

Akademia Rynku Sztuki #2 / Fundacja CAF, Poznań

warsztat Agnieszki Kubickiej-Dzieduszyckiej
28.06.2018 / czwartek
18.00-20.00

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer kosmiczno-rysunkowy
21.07.2018 / sobota
10:00-12:00

上午, czyli tajwański poranek

15.07.2018 / niedziela
12:30

LETNIE NIEDZIELE WE WRO

wszystkie niedziele lipca 2018
zawsze o 12:30

EKO JAKO DZIAŁANIE – projekcja tajwańskich prac wideo

13.07.2018 / piątek
19:00-21:00

Wakacyjna wizyta u Kiwiego i Strita

24.06.2018 / niedziela / 12:30

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer rysunkowy po ogródkach działkowych
30.06.2018 / sobota
9:30-11:30

Kudłate wariaty z magicznej planety

17.06.2018 / niedziela / 12:30

SPOTKANIE WYOBRAŻENIOWE – open studio z Taavim Suisalu

12.07.2018 / czwartek
19:00

Filmy na drutach, czyli z kłębka na ekran

10.06.2018 / niedziela / 12:30

NOTES FROM – Jerzy Wypych / Atelier WRO

13.06.2018 / środa
18:00-20:00

№9 – performans audiowizualny

11.07.2018 / środa
19:00

OPROWADZANIA PO WYSTAWIE

w każdą środę o 17:00

AIB 2018: States of Matter / Ii, Finlandia

WRO na Art Ii Biennale
4-10.06.2018

Skrzydełko, nóżka i kropka.

27.05.2018 / niedziela / 12:30

MALOWANIE I GWIAZDY – Paweł Janicki / Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz

1-9.06.2018
Galeria Pulsar

Na owady nie ma rady!

20.05.2018 / niedziela / 12:30

AKTYWNA MEDIACJA SZTUKI – wykłady i warsztaty w Kijowie

22-23.05.2018 / wtorek-środa
17:00-20:30
Centrum IZOLYATSIA, Kijów / Ukraina

CZARODZIEJ – warsztaty dla dzieci w Kijowie

tworzymy ukraińską wersję instalacji „Czarodziej”
26-27.05.2018 / sobota-niedziela
11:00-14:00
Centrum IZOLYATSIA, Kijów / Ukraina

MARIAN KAISER

maj-czerwiec 2018
rezydent programu AIR Wro

#MUZEALNIAKI – DZIEŃ MUZEÓW DLA DZIECI

Niedzielny Poranek we WRO – wydarzenie specjalne
3.06.2018 / 12:00

Na niebiesko i w chmurach

13.05.2018 / niedziela / 12:30

Tomatina, czyli bitwa na pomidory

6.05.2018 / niedziela / 12:30

NOC MUZEÓW 2018

19.05.2018 / 16:00-24:00
SPRAWDŹ PROGRAM!

Cisza i kropka

29.04.2018 / niedziela / 12:30

Witaj w klubie! Poranek na jazzowo

22.04.2018 / niedziela / 12:30

Pobudka! Tu się czaruje!

15.04.2018 / niedziela / 12:30

Skarby krainy baśni

8.04.2018 / niedziela / 12:30

_N_A__G___R____A_ / emiter – set dźwiękowy

13.04.2018 / piątek
19:00-21:00

4. KONKURS NAJLEPSZYCH DYPLOMÓW SZTUKI MEDIÓW

17.05 – 22.07.2018

OD POMYSŁU DO REALIZACJI. PROJEKTY ARTYSTYCZNE I KULTURALNE W KONTEKŚCIE MIĘDZYNARODOWYM

warsztat kreatywny dla młodych artystów
IP Studio / ul. Ruska 46A, Wrocław
17.04.2018 / 11:00-16:00
24.04.2018 / 11:00-16:00

SITO-SYGNAŁY

dwudniowa akcja sitodrukowa
18-19.04.2018
15:00-18:00

CZARODZIEJ – warsztaty dla dzieci 8-12 lat

tworzymy angielską wersję instalacji „Czarodziej”
24-25.04.2018 / wtorek-środa
16:00-18:00

W innym czasie

25.03.2018 / niedziela / 12:30

OPROWADZANIE W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

po wystawie SYGNAŁY z Lerą Polianskową
10.04.2018 (wtorek) / 17:00-18:00

5×5 CZYLI WIDOK 4

Dzień Wolnej Sztuki
projekcje, rozmowy i przedpremiera książki
21.04.2018 / sobota
12:00

Przygody jak we śnie

18.03.2018 / niedziela / 12:30

Przygody Panny Kreseczki

11.03.2018 / niedziela / 12:30

Dzyń dzyń, puk puk! Kto tam?

4.03.2018 / niedziela / 12:30

NASTAWIANIE USZU

seria spotkań twórczych dla dzieci 7+
15, 22, 29.03.2018 / w czwartki
17:00-18:00

W tym szaleństwie jest metoda!

25.02.2018 / niedziela / 12:30

Tajemniczo, niewyraźnie… ale razem raźniej!

18.02.2018 / niedziela / 12:30

WRO w ramach MeCA oraz KCUA / Tokio & Kioto, Japonia

14.02.2018 + 16.02.2018

Podaj dalej!

11.02.2018 / niedziela / 12:30

Rusz głową, ruszaj nogą! Wycinanki na ekranie

04.02.2018 / niedziela / 12:30

LERA POLIANSKOWA

luty—lipiec 2018
stypendystka / program Gaude Polonia

OLEKSANDR MALETS

luty—lipiec 2018
stypendysta / program Gaude Polonia

Grasz w guziki? Gram!

28.01.2018 / niedziela / 12:30

KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU – warsztaty dla dzieci od 7 roku życia

20.02 (wtorek) i 21.02.2018 (środa)
każdego dnia dwie grupy
16:00-17:00 i 17:00-18:00

BAW! Baby Art Walk we WRO

spacer dla rodziców z małymi dziećmi po wystawie SYGNAŁY
we współpracy z Fundacją Art Transparent
7.02.2018 (środa) / 12.00

WYKŁADY na SYGNAŁY

cykl wykładowy 16+
14.02.2018 / 14.03.2018 / 11.04.2018
zawsze w środę
18:00

Czarne czy białe? Zero czy jeden? A może kwadrat?

21.01.2018 / niedziela / 12:30

PODAJ DALEJ! – dwudniowe warsztaty dla dzieci

tworzenie elementów do nowej instalacji
23-24.01.2018 / wtorek-środa
11:00-14:00

KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU? – jednodniowy warsztat dla dzieci

tworzenie muzyki ruchem i gestem
16.01 (wtorek) i 17.01.2018 (środa)
11:00-12:00

Gapiszon daje sygnał, że koniec to początek!

17.12.2017 / niedziela / 12:30

Igramy z cieniem – nie dla cieniasów!

10.12.2017 / niedziela / 12:30

2017/2018 – świąteczny rozkład jazdy

sprawdź dni i godziny otwarcia WRO na przełomie roku

SYGNAŁY / Interaktywny Plac Zabaw

14.01 – 29.04.2018

Sss… Strasznie Sympatyczna Sensacja

3.12.2017 / niedziela / 12:30

Żyć na łące, być pająkiem!

26.11.2017 / niedziela / 12:30

JА ЛЮБЛЮ YOU! – karaoke z Janą Shostak

8.12.2017 / piątek / 19:00
DOŁĄCZ BEZ ZAPISÓW!

DOLINA ZAGINIONYCH MRÓWEK

19.11.2017 / niedziela / 12:30

Dla śmiałków i niedowiarków

12.11.2017 / niedziela / 12:30

WRO 2017 DRAFT SYSTEMS RÉSUMÉ

część II: Utrwalacz
15.11.2017 – 5.01.2018

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer rysunkowo-archiwalny
25.11.2017 / sobota / 10:00

NET ART / Kraków

9-20.12.2017
OTWARCIE: 8.12.2017 / 18:00
Nowohuckie Centrum Kultury, Kraków

Ogromna Zła Mycha, czyli kogo się boi leśny potwór

5.11.2017 / niedziela / 12:30

ZMIANA EKSPOZYCJI – harmonogram

30.10 – 15.11.2017

Nowy dom na nowy czas!

29.10.2017 / niedziela / 12:30

SYSTEMATYCZNOŚĆ – działanie performatywne z kolektywem Paraperformance

4.12.2017 / poniedziałek / 17:30-20:00

Sąsiedzki Poranek w ramach MIASTOmovie #5

22.10.2017 / niedziela / 12:30

(DIS)APPOINTMENT – warsztaty performatywne z Andreyem Ustinovem

WARSZTATY: 17-20.11.2017

Psu na budę taki dom!

15.10.2017 / niedziela / 12:30

Wrocławskie Dni Recyklingu – gra miejska

10-31.10.2017

Pogoda pod psem

8.10.2017 / niedziela / 12:30

GRÜN | ZIELONY w ramach DoFA ’17

21.10.2017 / 18:00
spotkanie z Karoliną Grzywnowicz
7. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Architektury
Muzeum Architektury we Wrocławiu / ul. Bernardyńska 5

NARYSUJ SOBIE ZUPĘ – Niedzielny Poranek we WRO + Piknik

1.10.2017 / niedziela / 12:00–15:00

BRZMI DZIWNIE – warsztaty z Brigittą Bödenauer

WARSZTATY: 11-13.10.2017 / 17:00-19:00
PODSUMOWANIE: 18.10.2017 / 20:00

ANIA-logowo, czyli bajki z rolki 2

24.09.2017 / niedziela / 12:30

ANIA logowo – bajki z rolki

17.09.2017 / niedziela / 12:30

Brigitta Bödenauer (AT)

1.10 – 6.11.2017

PŁATNY STAŻ DLA MEDIATORA SZTUKI
WRO 2017 DRAFT SYSTEMS RÉSUMÉ

część I: Narysuj sobie system
29.09 – 29.10.2017

za siedmioma

Dom Słowa Polskiego / Miedziana 11, Warszawa
20.09 – 4.10.2017

GRZYBOBRANIE im. Johna Cage’a

1-3.09.2017
Czerwony Dworek 8, Mysłakowice

Ciach! Papier – nożyce – ruch

3.09.2017 / niedziela / 12:30

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer ornitologiczno-rysunkowy
9.09.2017 / sobota / 9:00

WRO na Sanatorium Dźwięku

18 – 20.08.2017
Międzynarodowe Laboratorium Kultury
Sokołowsko

Wakacyjny program WRO: projekty zewnętrzne
NA SREBRNYM GLOBIE (I) – dla Zygmunta Rytki

dar Fundacji WRO dla Fundacji In Situ
od lipca 2017 – stała prezentacja w Sokołowsku

KAMUFLAŻ / Hala Koszyki, Warszawa

5 – 26.07.2017
codziennie / 13:00–21:00
w ramach Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

MEGA-LO-POLIS

28.08 – 7.09.2017
w ramach Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

OPROWADZANIE PO UKRAIŃSKU

z Antonem Lapovem po wystawie „Mega-Lo-Polis”
5.07.2017 / środa / 17:00

Wakacyjne Niedziele we WRO / Małe Polis

wszystkie niedziele lipca 2017
zawsze o 12:30

Romantyczne mrówki i ślimaki-cwaniaki

25.06.2017 / niedziela / 12:30

KLUCZOWE TRENDY HUMANISTYKI CYFROWEJ

wykład prof. Alana Liu
27.06.2017 / wtorek / 17:00

Marzenia do spełnienia

18.06.2017 / niedziela / 12:30

Latające krowy i znudzone sowy

11.06.2017 / niedziela / 12:30

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer architektoniczno-rysunkowy
8.07.2017 / sobota / 10:00

Po japońsku! Roboty i origami

04.06.2017 / niedziela / 12:30

Na drzewo!

28.05.2017 / niedziela / 12:30

Nemesis Machine WRO / rozbudowa maszyny – warsztatowa grupa robocza

5-8.06.2017 / 10:00-18:00

ZNAKI NA CIELE – warsztat z okazji Dnia Dziecka

1.06.2017 / 16:00-18:00
grupa wiekowa: 10-16 lat

DIAGRAM

17.05 – 4.06.2017
wystawa jest częścią Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW MOŻE BYĆ DOBRĄ ZABAWĄ

21.05.2017 / niedziela / 12:30
pokaz specjalny w ramach Biennale WRO 2017

Jak po sznurku

14.05.2017 / niedziela / 12:30

Małpie figle!

7.05.2017 / niedziela / 12:30

RYSUNKOWA MAJÓWKA

30.04.2017 / niedziela / 12:30

znane, nieznane i (nie)odwracalne. Norimichi Hirakawa

31.03 – 4.06.2017
wystawa jest częścią Biennale WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

Trzy w jednym, czyli co kryją magiczne kolory

23.04.2017 / niedziela / 12:30

BIENNALE WRO 2017 DRAFT SYSTEMS

WYDARZENIA I WYSTAWY

WIELKANOC 2017
BAW! Baby Art Walk we WRO

spacer dla rodziców z małymi dziećmi po wystawie Norimichiego Hirakawy
we współpracy z Fundacją Art Transparent
19.04.2017 (środa) / 12:00

Hej ho, króliki morskie!

9.04.2017, 12:30

To nie żart! To magia!

2.04.2017, 12:30

Zmiana czasu – czas na zmiany!

26.03.2017, 12:30

SABOTAŻ. STRATEGIE SUBWERSYWNE W KINIE FOUND FOOTAGE

pokaz specjalny
23.03.2017 / czwartek / 19:00
Atelier WRO

Prostą kreską cały świat

19.03.2017, 12:30

NOT TO BE SEEN. Nieubłagana zemsta postępu technicznego – Przemysław Jasielski & Rainer Prohaska

10-24.03.2017

Rozrywkowy warsztat pracy

12.03.2017, 12:30

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer rysunkowy po zabytkach hydrotechniki
18.03.2017 / sobota / 10:00

DOUBLE INDEMNITY. Mariusz Maślanka, Paul Abbott / Atelier WRO

WYSTAWA: 7-14.04.2017 / 15:00-18:00

Jak naprawiać, żeby nie zepsuć?

05.03.2017, 12:30

POMÓWMY O PIĘKNIE DAREMNYCH REWOLUCJI

pokaz specjalny
22.04.2017 / sobota / 12:00
Atelier WRO

Duch olimpijskiej rywalizacji

26.02.2017, 12:30

MATĚJ FRANK

sierpień-październik 2017
program stypendialny St.A.i.R.

Świerszczyk na łące przygód

19.02.2017, 12:30

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI

spacer ornitologiczno-rysunkowy
29.04.2017 / sobota / 10:00

SUSANNA FLOCK

kwiecień-czerwiec 2017
program stypendialny St.A.i.R.

KARINA MARUSIŃSKA

sierpień-październik 2017
program stypendialny St.A.i.R.

Basia i cały jej świat

12.02.2017, 12:30

Ale cyrk!

05.02.2017, 12:30

BILETOWY RAJ(D) / WRO + MPK Wrocław

animacja na ekranach we wrocławskich autobusach i tramwajach
od stycznia 2017

Rozkołysana niedziela

29.01.2017
12:30

Jak dobrze żyć z misiem

22.01.2017, 12:30

Kołysanki o poranku

15.01.2017
12:30

6.12.2016
Tygrysy i tatuaże

8.01.2017
12:30

no pain no game – /////////fur////

16.12.2016 – 26.02.2017

Wesołych Świąt!

Wracajcie do gry od wtorku, 27 grudnia

Biegiem po śniegu!

18.12.2016, 12:30
Ostatni Niedzielny Poranek w tym roku!

Tajemnica Lodowego Kwiatu

11.12.2016, 12:30

NOT TO BE SEEN – Przemysław Jasielski & Rainer Prohaska / Atelier WRO

5.12.2016 – 28.02.2017

TESSELL / Galeria Platan – Instytut Polski w Budapeszcie / Węgry

Paweł Janicki & WROcenter Group
8.12.2016 – 9.02.2017

GUERRILLA GIRLS: IS IT EVEN WORSE IN EUROPE? / Whitechapel Gallery, Londyn

1.10.2016 – 5.03.2017

Nowi sąsiedzi, nowi przyjaciele

04.12.2016, 12:30

ANTON LAPOV

luty–lipiec 2017

Wzgórze pełne przygód

27.11.2016, 12:30

Przyjaciele z magicznej łąki

20.11.2016
12:30

Wszystkie kwiatki Daliego

13.11.2016
12:30

EEC / SUBIEKTYWNY ATLAS PTAKÓW – spacery ornitologiczno-rysunkowe z Leną Czerniawską (PL) i Hanną Sztwiertnią (PL)

11.06, 16.07, 20.08, 8.10, 19.11.2016

Co wysiedzi kura?

6.11.2016, 12:30

Kiwi i Strit – gry i hałasy

23.10.2016
12:30

ćmy, kraby, fluidy – WRO Art Center w Hali Koszyki / Warszawa

OPROWADZANIE KURATORSKIE: 23.11.2106 / 18:00
WYSTAWA: 22.10 – 30.11.2016

Kiwi i Strit – góry i chmury!

16.10.2016
12:30

RAVE ME UP

pokaz specjalny
18.10.2016 / wtorek / 19:00
Atelier WRO

5. Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

10-28.10.2016
pn-pt, 9:00-18:00

Ronny Szillo (DE) / Centrum Sztuki WRO

1-30.11.2016
WIECZORNA WYSTAWA: 25.11.2016 / 18:00-21:00
REZYDENCJE 2016

Ewa Rebeka Służyńska (PL) / C. Rockefeller

20.10-30.11.2016
REZYDENCJE 2016

Paluszek, mrówka i złodzieje dżemu

9.10.2016
12:30

Lillefinger i Mrówka

02.10.2016
12:30

Rita i Krokodyl

Niedziela, 25.09.2016
12:30

Niebieskie Tramwaje

18.09.2016
12:30

EEC / DŹWIĘKOWY WROCŁAW – field recording z Marcinem Dymiterem (PL)

8.09.2016 / spotkanie
21-23.09.2016 / warsztaty

POSŁUCHAJ! dzwiekowywroclaw.bandcamp.com

EEC / BLISKO – Paweł Szeibel (PL) i twórcy związani z Galerią ArtBrut (PL)

wrzesień-listopad 2016

EEC / KONTROLA POWIETRZNA – warsztaty z tworzenia prototypu przydomowej stacji pomiaru jakości powietrza / panGenerator (PL)

4-7.10.2016
10:00-16:00
ZBUDUJ SWOJĄ STACJĘ!

Cirkeline i myszki

Niedziela, 11.09.2016
12:30

Andrey Ustinov (RU/DE)

1-31.10.2016
REZYDENCJE 2016

Katharina Swoboda (AT)

1-31.10.2016

Jazzowy start

4.09.2016
12:30

EEC / POZDROWIENIA Z WRO!

ODWIEDŹ WRO I WYŚLIJ WIDOKÓWKĘ

Claudia Schouten – kuratorka, Locatie Spatie / Motel Spatie, Arnhem (NL)

1.08 – 30.09.2016
REZYDENCJE 2016

The Artist as an Urban Alien – Baltic Video Lounge #2 w CIRCUS EINS / Putbus, Niemcy

23.07 – 28.08.2016

EEC / NATURALNY REJESTR – wakacyjne warsztaty dla młodzieży z Sylwestrem Gałuszką (PL)

15-19.08.2016
10:00-15:00
ZOBACZ ANIMACJE!

Wakacyjne seanse we WRO

17.07 – 28.08.2016
12:00-15:00