DOTYCHCZASOWI REZYDENCI I STAŻYŚCI
   

DOTYCHCZASOWI REZYDENCI I STAŻYŚCI
   

Info

Informacje o artystach, historykach sztuki, kuratorach i producentach, którzy odwiedzili WRO dzięki uzyskanym przez siebie  stypendiom w ramach różnych zewnętrznych programów praktyk, staży i rezydencji. Do tej pory pobyty te były realizowane m.in. dzięki Narodowemu Centrum Kultury w ramach Gaude PoloniaVisegrad Artist Residency Program czy programowi edukacyjnemu Unii Europejskiej Erasmus i Leonardo da Vinci (Erasmus +).

Zobacz kto odwiedził WRO:

2018

Marian Kaiser (DE) / AiR Wro

Taavi Suisalu (EE) / EMAP/EMARE

2017

Brigitta Bödenauer (AT) / program rezydencyjny dla artystów z Austrii

Susanna Flock (AT) / St.A.i.R.

Anton Lapov (UA) / Gaude Polonia

Claudia García (ES) / Erasmus +

Alan Casado (ES) / Erasmus +

Raúl Brasero Antoranz (ES) / Erasmus +

2016

Ewa Rebeka Służyńska (PL) / Rezydencje 2016

Ronny Szillo (DE) / Rezydencje 2016

Andrey Ustinov (RU/DE) / Goethe@WRO

Katharina Swoboda (AT) / Rezydencje 2016

Claudia Schouten (NL) / Rezydencje 2016

Alexander Yang (SG) / Media Arts Cultures

Natalia Dąbrowska (PL) / Media Arts Cultures

Inmaculada Dacal Álvarez (ES) / Erasmus +

Mauricio Ramirez Rendon (ES) / Erasmus +

2015

Susanne Prinz (DE) i Olga Lewicka (PL) / Goethe@WRO

2014

Maryna Dykukha (UA) / Gaude Polonia

Mariia Gonchar (UA) / Gaude Polonia

Sebastian Schmieg (DE) / Goethe@WRO

2013

Janine Halka (DE) / Leonardo da Vinci Programme

Carolin Liebl (DE) i Nikolas Schmid-Pfähler (DE) / Goethe@WRO

Hannah Subotnick (USA) / Leonardo da Vinci Programme

Laksma Stahovska (LV) / Leonardo da Vinci Programme

2012

Andrea Renk (FR) / staż indywidualny

Niklas Roy (DE) / Goethe@WRO

2011

Elena Malzew (DE) / Leonardo da Vinci Programme

Serhij Petlyuk (UA) / Gaude Polonia

2010

Andrij Linik (UA) / Gaude Polonia

Francesca di Marzo (IT) / Leonardo da Vinci Programme

2009

Younes Baba-Ali (FR) / Artists-in-Residence

Vincent Bernat (FR) /Artists-in-Residence

Elke Dobbertin (DE) / Leonardo da Vinci Programme

Berta Diez Folgar (ES) / Leonardo da Vinci Programme

Dorota Hartwich (PL) / Curators-in-Residence

Anna Płotnicka (PL) / Artists-in-Residence

Maja Wolińska (PL) /Artists-in-Residence

Jacek Zachodny (PL) /Artists-in-Residence

2008

Sonia Poirot (FR) / Curators-in-Residence

Tibor Szemző (HU) / Visegrad Artist Residency Program

Arnaud Tanguy (FR) / Artists-in-Residence