(PL) SYGNAŁY / Interaktywny Plac Zabaw
   

(PL) 14.01 – 29.04.2018

(PL) SYGNAŁY / Interaktywny Plac Zabaw
   

(PL) 14.01 – 29.04.2018

(PL) WSTĘP WOLNY

GRUPY ZORGANIZOWANE – zapisy za pomocą formularza na stronie sygnaly.youcanbook.me/.

WIDZÓW INDYWIDUALNYCH nie obowiązują zapisy.

NIEDZIELNE PORANKI WE WRO:
Instalacja „TeToKi!” będzie uruchamiana po projekcji animacji (ok. 13:30) w ramach Niedzielnych Poranków we WRO.

UWAGA! Wystawa może być nieodpowiednia dla osób chorujących na epilepsję i serce.

(PL) WSPÓŁPRACA: panGenerator dla Disneya

(PL) PATRONI MEDIALNI:

Вибачте цей текст доступний тільки в “Польська і “Англійська”.

(PL) ARTYŚCI I PRACE

(PL) TeToKi! [Technology to the Kids!]
Paweł Janicki, współpraca: Magdalena Kreis
2018

Zupełnie nowy zbiór interaktywnych instalacji, pozwalających na zabawę wzorami i rytmami, dźwiękiem, muzyką, światłem i ruchem. Wszystkie prace w ramach TeToKi! posługują się prostymi sygnałami: monochromatycznym światłem lub syntetycznym dźwiękiem. Większość instalacji to reprodukcje i wariacje na temat istniejących dzieł medialnych lub ważnych technik wykorzystywanych (a nieraz stworzonych) przez artystów pracujących z mediami elektronicznymi. To także nawiązania do prac i sposobów kreacji twórców „analogowych”, którzy w swojej twórczości przewidzieli koncepcje i strategie istotne dla sztuki medialnej.

 

Mikifon
panGenerator / Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński i Jakub Koźniewski
2015

Inspiracją do stworzenia tej interaktywnej kinetycznej rzeźby audiowizualnej stały się rozpoznawane przez wszystkich okrągłe uszy Myszki Miki. Instalacja obraca się dookoła w poszukiwaniu dźwięków, a następnie sampluje je i przekształca w rytmiczne sekwencje, których brzmienie kształtowane jest przez publiczność, biorącą udział w interakcji.

Praca powstała na zamówienie Disneya, a pierwszy raz można było ją oglądać w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie (Muzeum dla Dzieci).

 

Podaj dalej (instalacja prezentowana od 27.03.2018)
Magdalena Kreis, Paweł Janicki, Michał Michalczak oraz uczestnicy warsztatów, 2018

Interaktywna instalacja powstała w efekcie warsztatów pod tym samym tytułem, które odbyły się w czasie ferii zimowych. Instalacja wykorzystuje dźwięki nagrane przez dzieci oraz stworzone przez nie kolażowe ilustracje inspirowane różnymi słuchowymi doznaniami. Podaj dalej to swoista muzyczna maszyna używająca wspomnianych ilustracji jako wizualnych partytur sterujących odtwarzaniem dźwięków.

Uczestnicy warsztatów: Maja Kołkowska, Olga Kraszewska, Gustaw Zieliński, Marta Remża, Łucja Ładyżyńska, Szymon Chorostkowska, Leon Jakubicki, Oliwia Ławniczak, Oliwia Pluta, Laura Łaban, Urszula Kalita, Kajetan Zieliński

 

Którędy do dźwięku (instalacja prezentowana do 25.03.2018)
Izabela Kościesza, Jarek Kordaczuk
2017

Praca prezentowana premierowo na 21. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu w formie warsztatu tworzenia muzyki ruchem i gestem. Na wystawie we WRO przyjmie kształt instalacji pozwalającej poszukiwać dźwięków poprzez poruszanie się pomiędzy rozstawionymi na podłodze obiektami. Spacerowanie między nimi będzie wyzwalało coraz to nowe zdarzenia dźwiękowe. W tworzeniu muzycznych kompozycji będą pomocne mapy-partytury, wyznaczające trasy, podpowiadające którędy dotrzeć do dźwięku. Zobaczcie sami, jak wygląda rozbiegana orkiestra.