2
(PL) Rusz na spacer, trop niebieskości na trasie z WRO do „Cyjanometru”, dowiedz się kilku ciekawostek dotyczących barwy niebieskiej, a na koniec sprawdź, jak działa instalacja. Spacer ma charakter swobodny, nie musisz podążać konkretną trasą. Zajmie ci około 30 minut. Myślisz czasem o niebieskich migdałach?
Przygotowanie: Magdalena Kreis, Agnieszka Kraszewska
3
(PL) W świecie bazującym na chmurze jedyne chmury, które naprawdę mają znaczenie, to te, które widzimy na niebie.
W lipcu 2022 roku dwa z Cyjanometrów Martina Bricelja Baragi zostaną zainstalowane w Muzeum Zbiorów Technicznych w Dreźnie oraz w pobliżu Jeziora Genewskiego przed Muzeum Historii Nauki w Genewie.
Są to trzeci i czwarty egzemplarz wielokrotnie nagradzanej instalacji Cyjanometr, która otworzyła Ljubljanę – Zieloną Stolicę Europy 2016 i zdobyła nagrodę krytyków i redaktorów czasopism artystycznych na WRO 2017, jednym z największych europejskich biennale sztuki mediów.
Oba wernisaże odbędą się w ramach ogólnoeuropejskich projektów Noc Nauki (Nuit de la Science) i Europejska Noc Muzeów.
Otwarcie w Dreźnie: 2 lipca 2022 r. o godz. 18:00, Muzeum Zbiorów Technicznych, Junghansstraße 1-3 (wejście Schandauer Straße), w ramach wystawy “Magic Machines” organizowanej przez Netzwerk Medienkunst Dresden. Odsłonięciu Cyanometru towarzyszyć będzie rozmowa artystyczna z Agnieszką Kubicką-Dzieduszycką i Martinem Briceljem Baragą.
Otwarcie w Genewie: 9 lipca 2022 r. o godz. 19:00, Muzeum Historii Nauki, 128 Rue du Lausanne, Parc du Perle du Lac, Genewa, Szwajcaria.