(PL) CYJANOMETR. POMNIK NIEBIESKOŚCI NIEBA
   

(PL) MARTIN BRICELJ BARAGA
instalacja w przestrzeni publiczej
ul. Joliot–Curie 12

fot. Mirek Koch

fot. Mirek Koch

fot. Mirek Koch

fot. Mirek Koch

fot. Mirek Koch

fot. Mirek Koch

(PL) CYJANOMETR. POMNIK NIEBIESKOŚCI NIEBA
   

(PL) MARTIN BRICELJ BARAGA
instalacja w przestrzeni publiczej
ul. Joliot–Curie 12

(PL) KOPRODUKCJA

(PL) WSPARCIE FINANSOWE

Вибачте цей текст доступний тільки в “Польська і “Англійська”.

1

Pełny ekran

2

(PL) Rusz na spacer, trop niebieskości na trasie z WRO do „Cyjanometru”, dowiedz się kilku ciekawostek dotyczących barwy niebieskiej, a na koniec sprawdź, jak działa instalacja. Spacer ma charakter swobodny, nie musisz podążać konkretną trasą. Zajmie ci około 30 minut. Myślisz czasem o niebieskich migdałach?

 

Przygotowanie: Magdalena Kreis, Agnieszka Kraszewska

3

(PL) W świecie bazującym na chmurze jedyne chmury, które naprawdę mają znaczenie, to te, które widzimy na niebie.

W lipcu 2022 roku dwa z Cyjanometrów Martina Bricelja Baragi zostaną zainstalowane w Muzeum Zbiorów Technicznych w Dreźnie oraz w pobliżu Jeziora Genewskiego przed Muzeum Historii Nauki w Genewie.

Są to trzeci i czwarty egzemplarz wielokrotnie nagradzanej instalacji Cyjanometr, która otworzyła Ljubljanę – Zieloną Stolicę Europy 2016 i zdobyła nagrodę krytyków i redaktorów czasopism artystycznych na WRO 2017, jednym z największych europejskich biennale sztuki mediów.

Oba wernisaże odbędą się w ramach ogólnoeuropejskich projektów Noc Nauki (Nuit de la Science) i Europejska Noc Muzeów.

Otwarcie w Dreźnie: 2 lipca 2022 r. o godz. 18:00, Muzeum Zbiorów Technicznych, Junghansstraße 1-3 (wejście Schandauer Straße), w ramach wystawy “Magic Machines” organizowanej przez Netzwerk Medienkunst Dresden. Odsłonięciu Cyanometru towarzyszyć będzie rozmowa artystyczna z Agnieszką Kubicką-Dzieduszycką i Martinem Briceljem Baragą.

Otwarcie w Genewie: 9 lipca 2022 r. o godz. 19:00, Muzeum Historii Nauki, 128 Rue du Lausanne, Parc du Perle du Lac, Genewa, Szwajcaria.