(PL) Lech Twardowski – Pura. Ślady pamięci
   

(PL) 4.09 – 4.10.2009

(PL) Lech Twardowski – Pura. Ślady pamięci
   

(PL) 4.09 – 4.10.2009

Вибачте цей текст доступний тільки в “Польська і “Англійська”.

(PL) O artyście

(PL) Lech Twardowski, artysta intermedialny; malarz, performer, twórca instalacji. Studiował malarstwo w PWSSP we Wrocławiu, w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego. W roku 1983 wyjechał do Paryża, kontynuował jednak współpracę z wrocławskim środowiskiem, m.in. realizując wiele spektakularnych akcji plastycznych. Do Wrocławia powrócił w roku 1995. W swojej pracy wykorzystuje różne techniki i media: uprawia malarstwo, tworzy instalacje i performanse, współpracuje z muzykami, interesuje się przestrzenią sceniczną i multimediami.

Współpraca Lecha Twardowskiego z WRO sięga początków istnienia formacji: jest m.in. autorem plakatu pierwszej edycji WRO 89 oraz oryginalnych prób łączenia mediów i malarstwa w takich wspólnych realizacjach, jak Opera Przeniesiona (WRO 91) Generator III (2002).

Prace Twardowskiego znajdują się m.in. w kolekcjach Musée d’Art Moderne w Paryżu, Muzeów Narodowych w Warszawie i Wrocławiu, Dolnośląskiej Zachęty, Centrum Sztuki WRO oraz w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą. W 2007 roku Muzeum Narodowe w Poznaniu zorganizowało jego wystawę monograficzną.