(PL) Mój Grotowski. Fotografie Andrzeja Paluchiewicza
   

(PL) 19.03 – 19.04.2009

(PL) Mój Grotowski. Fotografie Andrzeja Paluchiewicza
   

(PL) 19.03 – 19.04.2009

Вибачте цей текст доступний тільки в “Польська і “Англійська”.

(PL) O artyście

(PL) Andrzej Paluchiewicz – w 1966 pomyślnie, jako jeden z niewielu, zdaje egzamin na adepta Instytutu Aktora Teatru Laboratorium. Od tego roku gra w Akropolis i bierze udział w przygotowaniach do Samuela Zborowskiego i Apocalipsis cum Figuris. Przez cały ten czas, wraz z innymi członkami zespołu, pracuje z Jerzym Grotowskim nad jego książką Ku teatrowi ubogiemu. Uczestniczy w tournée Teatru po Polsce i świecie (między innymi Holandii, Belgii, Niemczech, Danii, Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Meksyku, Australii).

Od 1973 bierze udział w działaniach parateatralnych Teatru w Brzezince koło Wrocławia, a także Francji, Włoszech, USA i Australii.

W czasie, kiedy jest związany z IATL, fotografuje Grotowskiego i jego Zespół. Jest twórcą unikalnej kolekcji zdjęć dokumentujących tamten okres. Większość z nich nie była dotąd nigdzie publikowana.

W 1977 wyjeżdża do Szwecji, gdzie mieszka do dzisiaj. Jest autorem fotoreportaży prasowych, okładek do książek i zdjęć reklamowych. Wystawy jego fotografii prezentowane są w Polsce, Szwecji i USA.