VALERIE KARPAN
   

(PL) luty—lipiec 2019
rezydentka

VALERIE KARPAN
   

(PL) luty—lipiec 2019
rezydentka

Вибачте цей текст доступний тільки в “Польська і “Англійська”.

Stay in touch

(PL) Stay in touch
Maryna Khrypun, Valerie Karpan (UA)
instalacja interaktywna, 2019

Opracowałyśmy pierwszy eksperymentalny obiekt – stół, który stanie się punktem kontaktowym i narzędziem do dyskusji na temat różnych doświadczeń związanych z życiem w mieście, w tym marginalnym, wykorzystując sztukę medialną jako narzędzie do eksperymentów w celu stworzenia inkluzywnej przestrzeni interakcji. Instalacja obejmuje doświadczenie z Wrocławia, jednak planujemy uzupełnić i poszerzyć geografię projektu o tym opowiadania z Kijowa i innych miast Ukrainy.

Sam obiekt składa się ze stołu stworzonego wspólnie z organizacją pomagającą bezdomnym we Wrocławiu – Miserart we współpracy z osobami, które doświadczyły bezdomności. Obejmuje również powierzchnie dotykowe, a także kod komputerowy i proste czujniki. Instalacja pomoże pokazać nowe możliwości komunikacji / rozpowszechniania wiedzy poprzez transformację sygnałów w procesie dialogu.

Celem projektu „Inclusive LAB” jest włączenie wszystkich możliwych kategorii widzów w interakcję z utopijnym obiektem sztuki, który poprzez dotyk i dźwięk pozwala nam doświadczać osobistych historii i uczuć.

Obiekt został opracowany na podstawie badań, które prowadziłyśmy w latach 2018–2019 w ramach projektu Inclusive photolaboratory (opracowanego w celu wprowadzenia fotografii sensorycznej dla fotografów niewidomych i widzących) oraz innych projektów integracyjnych.