EEC / DŹWIĘKOWY WROCŁAW – field recording z Marcinem Dymiterem (PL)
   

8.09.2016 / spotkanie
21-23.09.2016 / warsztaty
POSŁUCHAJ! dzwiekowywroclaw.bandcamp.com

EEC / DŹWIĘKOWY WROCŁAW – field recording z Marcinem Dymiterem (PL)
   

8.09.2016 / spotkanie
21-23.09.2016 / warsztaty
POSŁUCHAJ! dzwiekowywroclaw.bandcamp.com

Info

Warsztaty z field recordingu, prowadzone przez Marcina Dymitera, będą składały się z kilku elementów i poziomów.

Zaczniemy od wprowadzenia teoretycznego oraz podstawowych terminów związanych z field recordingiem, a także prezentacji wybranych nagrań. To spotkanie zaplanowaliśmy na 8 września (czwartek) o godzinie 18.00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, niezależnie od tego czy będą brać udział w kolejnych etapach. Uczestnicy spotkania, chętni do kontynuacji działań z dźwiękiem, otrzymają materiały i teksty, które pozwolą im przygotować się do części warsztatowej.

21 września (środa), o godzina 16.00 spotkamy się na pierwszej serii działań i ćwiczeń z zakresu kształcenia słuchu. Zaplanujemy też spacery dźwiękowe (sound walks) mające na celu poznanie audiosfery Wrocławia, które odbędą się w mniejszych grupach 22 i 23 września. Podczas nagrań terenowych będziemy skupiać się na tropieniu związków miasta i natury, ale dokładny zakres tematyczny określą wspólnie prowadzący i uczestnicy.

Z powstałych podczas warsztatów nagrań zostaną przygotowane ścieżki dźwiękowe, które będą udostępnione w sieci.

Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o wysłanie maila na adres: kreis@wrocenter.pl (tytuł maila: DŹWIĘKI, a w treści: imię, nazwisko, wiek oraz nr kontaktowy). Udział jest bezpłatny.

Marcin Dymiter aka emiter, porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Producent muzyczny. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

 

 

EFEKTY WARSZTATÓW

Efektem warsztatów jest 46 nagrań – zrealizowanych za dnia i w nocy – dostępnych za pomocą platformy bandcamp. Kliknij w link lub poniższą grafikę, by przenieść się na stronę dzwiekowywroclaw.bandcamp.com.

dzwiekowy wroclaw