Info
Podczas dwudniowego warsztatu – organizowanego w ramach programu EMAP/EMARE – dowiesz się, jak zbudować środowisko wokół swojego projektu artystycznego bądź wydarzenia kulturalnego od podszewki. Szczególną uwagę poświęcimy pracy z tekstem, temu, jak opisywać projekty, oraz jak przygotować materiały wizualne i portfolio. Przyjrzymy się z bliska polityce współpracy i uczestnictwa w wystawach i konkursach, poznamy modele promocji i strategie networkingowe, przykłady dokumentacji.
Warsztat jest skierowany do młodych artystów, specjalistów kultury i studentów, którzy chcieliby rozpocząć niezależną praktykę na arenie międzynarodowej. Do udziału w wydarzeniu są także zaproszeni artyści, kuratorzy i menadżerowie kultury, chcący opowiedzieć o swoich doświadczeniach i projektach, nad którymi obecnie pracują bądź pracowali. Warsztat będzie składał się z prezentacji Pecha Kucha, wymiany opinii i sesji feedbackowych.
Andrzej Raszyk jest pisarzem, producentem i konsultantem w dziedzinie kultury i pola twórczego. Jest założycielem międzynarodowej platformy Berlin Sessions Residency Program, oferującej indywidualne programy, wiedzę i umiejętności, możliwości networkingowe i wsparcie logistyczne dla artystów i specjalistów kultury. Jego dotychczasowe działania to m.in. programowanie i zarządzanie siecią Berlinerpool Arts Network, łączącej 250 artystów, kuratorów i przestrzeni projektowych; rozwijanie i zarządzanie treścią na portalu informacyjnym mondaynews, listującej międzynarodowe oferty dla artystów i pracowników kultury; kuratorowanie wystaw w galeriach i rozmaitych przestrzeniach w Niemczech.
Zapisz się, wypełniając FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona.
Weź ze sobą laptop, notes i długopis.
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
Projekt EMAP/EMARE jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.
W 2018 roku partnerem wspierającym projekt EMAP/EMARE jest Strefa Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro.