Info
instalacja wideo
Nieobserwowani w sieci, ale przez innych w przestrzeni publicznej. Choć na widoku, to jednak nie do przeskanowania. Którą formę codziennej kontroli jest nam łatwiej zaakceptować?
Milan Kohout postanowił przenieść na jeden dzień sferę domową w miejsce powszechnie dostępne – do jednego z wrocławskich tramwai. Wraz z trójką studentów Mediacji Sztuki jeździł zatłoczoną komunikacją miejską, przenosząc zachowania, czynności oraz przedmioty na co dzień związane z przestrzenią czysto domową i podwórkową do publicznej, poddając w dyskusję znaczenia miejsc, w których możemy czuć się swobodnie oraz sprawdzając, na ile jest to społecznie akceptowalne.
Instalacja wieloekranowa przedstawia dokumentację działania czeskiego performera Milana Kohouta, który w w listopadzie ubiegłego roku brał udział w sympozjum Mediacja sztuki w przestrzeni publicznej, zorganizowanym przez Katedrę Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP jako część projektu „Wrocław – wejście od podwórza”, który realizowany jest w ramach programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Kuratorem dziedziny sztuk wizualnych ESK Wrocław 2016 jest Michał Bieniek.
Koordynatorzy: Wojciech Bartosiewicz, Aleksandra Adamska
Współpraca: Szymon Góźdź | Zdjęcia: Tomasz Opania
Realizacja i dokumentacja: Pracownia Działań w Przestrzeni Publicznej ASP we Wrocławiu. Prowadzący: ad. Tomasz Opania
Wystawa z cyklu TEST EXPOSURE przygotowana przez studentów katedry Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu w ramach przedmiotu Projekty Kuratorskie pod kierunkiem Piotra Krajewskiego.