Info
Wyszehradzka konferencja dla pracowników galerii, muzeów i instytucji kultury organizowana przez Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich to możliwość wymiany doświadczeń i inspiracji w pracy z nieoczywistym gościem muzeum czy galerii sztuki – dzieckiem w wieku do 3 lat oraz jego rodzicem.
Celem spotkania jest wspólna analiza oferty kulturalnej dostępnej dla najmłodszych i ich rodziców w każdym z krajów oraz debata, jak w tym kontekście zlikwidować bariery i wzajemną nieufność, które są zarówno po stronie widza, jak i muzealnika.
W trakcie trzech konferencyjnych dni, WRO kilkakrotnie pojawi się w programie, bazując na wieloletnim doświadczeniu z zakresu mediacji sztuki, w tym także pracy z najmłodszym widzem i jego bliskimi:
28.09.2018 / piątek / 10:00 – „Strach się bać” i „Nie patrz na to”. O granicach doświadczenia i barierach u dorosłych opowie Krzysztof Dobrowolski
28.09.2018 / piątek /14:30 – Czy muzea są dla najmłodszych dzieci? – panel dyskusyjny z udziałem Ewy Solarz (kuratorki wystawy dla dzieci „Wszystko widzę, jako sztukę” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki), Magdaleny Kreis (Centrum Sztuki WRO), Piotra Górajca (Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Forum Edukatorów Muzealnych), który prowadzi Magdalena Musiał (Kierownik Działu Edukacji Zakładu Narodowego im. Ossolińskich)
29.09.2018 / sobota / 12:30 – Cyjanospacer – rodzinny spacer po mieście – ruszamy z Centrum Sztuki WRO do instalacji Cyjanometr. Podczas spaceru będziemy tropić niebieskości na trasie z WRO do Cyjanometru – instalacji w przestrzeni publicznej Wrocławia, inspirowanej XVIII-wiecznym przyrządem do pomiaru odcieni nieba. Dowiemy się kilku ciekawostek o barwie niebieskiej, a także tego, jak działa ta miejska instalacja.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI: TUTAJ