Info
Ile prądu wymaga obrót kryptowalutami? Czy w blockchainie można przechowywać muzykę? César Escudero Andaluz i Martin Nadal badają te kwestie, przystosowując przedmioty codziennego użytku do produkcji kryptowalut. Tym razem proponują uczestnikom warsztatów przerobienie instrumentów muzycznych w generatory Bitcoinów.
Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach prowadzonych przez naszych nowych rezydentów-laureatów trzeciej edycji programu rezydencyjnego dla artystów z Austrii, pt. The BitCoin miner orchestra, które odbędą się w środę, 7 listopada w godzinach od 16:30 do 19:30 w Centrum Sztuki WRO, podczas których będziemy budować instrumenty zdolne generować Bitcoiny podczas występu.
Poruszymy kwestie zużycia energii elektrycznej, jakie niesie za sobą handel kryptowalutami, a także przemysłu muzycznego, który inwestuje w nowe sposoby monetyzacji i przechowywania muzyki w blockchainie. W części teoretycznej wyjaśnimy podstawowe pojęcia, pokażemy przykłady, omówimy wybrane dzieła sztuki i książki, pozwalające zrozumieć świat Bitcoina i blockchaina. W części praktycznej będziemy mieć do czynienia z układami elektronicznymi, mikrokontrolerami i drobnymi robótkami ręcznymi, które pozwolą nam przeobrazić się w prawdziwego górnika Bitcoinów.
Natomiast następnego dnia, 8 listopada (czwartek) o 17:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką współczesną, kulturą cyfrową, ekonomią i internetem rzeczy (IoT) na spotkanie z artystami, którzy opowiedzą o swoich pracach oraz wrażeniach z rezydencji w Centrum Sztuki WRO.