Info
Przestrzeń to jedno z kluczowych pojęć dla naszego głosu. Kiedy zabieramy głos, decydujemy się, by wybrzmiał on właśnie w danej przestrzeni. Poczucie, że w świecie jest miejsce na nasz głos pozwala nam mówić przekonująco, śpiewać swobodnie, głośno wyrażać emocje. Głos potrzebuje także przestrzeni w nas samych – w klatce piersiowej, w brzuchu, w całym ciele. Gdy jej brakuje, jest stłumiony, schowany, przyduszony. Kiedy zaś poczujemy, że jest w nas miejsce na własny głos, mamy szansę usłyszeć siebie w pełni.
Czy w krajobrazie dźwiękowym w galerii jest miejsce na nasz głos? Jak rezonuje z naszym głosem dany pejzaż dźwiękowy? Co uruchamia? Jak to jest usłyszeć siebie i innych we wspólnej przestrzeni? W ramach wystawy POLISH SOUNDSCAPES zapraszamy na warsztat, w ramach którego uczestnicy będą mieli okazję poczuć przestrzeń w sobie i siebie w przestrzeni. Na początek zajmiemy się ciałem – poprzez pracę z oddechem i dźwiękiem, pozwolimy sobie na swobodny przepływ wibracji i przekonamy się, ile przestrzeni dla naszego głosu jest w nas samych. W drugiej części spotkania otworzymy się na improwizację i twórczą ekspresję. Poszukamy przestrzeni dla głosu wśród dźwięków na wystawie.
Do udziału w warsztacie zapraszamy osoby dorosłe zainteresowane pracą z głosem. Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane.
Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Prosimy o wysłanie maila na adres: zapisy@wrocenter.pl, w tytule wpisując GŁOS, a w teści maila podając imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą wygodnego ubrania.
Barbara Ciemięga – twórczyni autorskiej metody pracy z głosem. Swoje działania dedykuje głównie kobietom (warsztaty „Głos Kobiety”), którym pomaga słuchać i wyrażać siebie autentycznie. Współtworzy różnego rodzaju inicjatywy i kręgi wspierające kobiety w poczuciu mocy i wzajemnego wsparcia. Przez wiele lat realizowała się jako aktorka i wokalistka, uczestniczyła w projektach artystycznych i badawczych związanych ze śpiewem tradycyjnym różnych kultur świata. Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz studia kulturoznawcze. Jako instruktorka ma ponad osiem lat doświadczenia. Słuchając własnego głosu, stale rozwija swoją metodę i formułę prowadzonych przez siebie warsztatów.