(PL) MEDIACJA SZTUKI
   

(PL) MEDIACJA SZTUKI
   

Вибачте цей текст доступний тільки в “PL і “EN”.

Informacje

(PL) W galerii Centrum Sztuki WRO odbywają się zajęcia i wykłady akademickie oraz otwarte i dostępne dla wszystkich spotkania z artystkami i artystami (artist talks), teoretyczkami i teoretykami, warsztaty, czy inne aktywności angażujące naszą publiczność. Poza Centrum Sztuki WRO, w przestrzeni publicznej i na wrocławskich terenach zielonych, spotykamy się również na spacerach – np. w ramach cyklu Subiektywny Atlas Rzeczywistości.

Wszystkie aktywności przygotowywane są na podstawie naszych aktualnych wystaw i projektów oraz zasobów Kolekcji WRO.

Mediacja Sztuki w Centrum Sztuki WRO to również wydawane przez nas publikacje (np. seria WIDOK poświęcona historii sztuki mediów) i materiały, które udostępniamy w sieci – na naszych kanałach na Vimeo, YouTubie i na dedykowanych projektom stronach internetowych.
Na platformie Czytelnia Mediów udostępniamy opracowane zbiory naszego archiwum, w których znajdują się kolekcje prac wideo i dokumentacji sztuki mediów, gromadzone przez nas od lat siedemdziesiątych XX w.

Wszystkie te elementy składają się na złożony program Mediacji Sztuki, w którym staramy się pobudzić naszą publiczność do kontaktu ze sztuką współczesną – zwłaszcza ze sztuką mediów – stworzyć warunki do zdobywania nowych doświadczeń i zainspirować do dalszych własnych poszukiwań.

Jeśli chcesz zgłębić temat mediacji sztuki, zapraszamy do zapoznania się z tekstami napisanymi przez Agnieszkę Kubicką-Dzieduszycką i Piotra Krajewskiego z naszego zespołu:

Pełny ekran

Pełny ekran

Mediacja sztuki