OGŁOSZENIE NAGRODY GŁÓWNEJ – 6. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów
   

16.12.2020 / środa / 17:00
Transmisja: Facebook LIVE
www.facebook.com/wroartcenter

OGŁOSZENIE NAGRODY GŁÓWNEJ – 6. Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów
   

16.12.2020 / środa / 17:00
Transmisja: Facebook LIVE
www.facebook.com/wroartcenter

Info

W środę, 16 grudnia o godzinie 17:00 poznaliśmy laureata Nagrody Głównej w 6. Konkursie Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów.

Uroczyste ogłoszenie werdyktu Jury było transmitowane na facebookowym profilu Centrum Sztuki WRO. Zapis transmisji znajduje się tutaj.

Spotkanie odbyło się na platformie ZOOM, wzięli w nim udział:

Jurorzy: prof. Agnieszka Jelewska (UAM, dyrektorka HAT Research Center), Łukasz Gorczyca (Galeria Raster) i Benjamin Gruner (Pochen Biennale, Chemnitz)

Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prof. Wojciech Pukocz

Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN, Jarosław Wartak

Kurator wystawy, Piotr Krajewski

Oraz oczywiście laureat nagrody, Horacy Muszyński

Nagroda Główna, ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wynosi 15.000,00 zł.

W tym roku, wyjątkowo, nie odbyło się głosowanie i nie została przyznana Nagroda Publiczności. Zdecydowano o podzieleniu przeznaczonych na nią środków, ufundowanych przez Rektorów uczelni biorących działa w Konkursie, wśród wszystkich autorów prac prezentowanych na wystawie AKCES I ZWROT.

W najbliższy weekend poznamy jeszcze laureata nowej nagrody w Konkursie, przyznawanej przez redakcję magazynu „Contemporary Lynx”.

NAGRODA GŁÓWNA

Jury jednogłośnie zdecydowało o przyznaniu nagrody Horacemu Muszyńskiemu za pracę And I Love You so Much, and I Like You so Much. Film zrealizowany kamerą 360 stopni łączy głęboko intymną perspektywę z nowymi możliwościami technologicznymi i w nowy sposób przekazuje fundamentalne doświadczenie egzystencjalne jakim jest proces odchodzenia bliskiej osoby. Jury zdecydowało o nagrodzeniu pracy Muszyńskiego doceniając jej klarowną i sugestywną formę, a przede wszystkim przesłanie – niezbywalność humanistycznego wymiaru sztuki nowych mediów.