Interaktywny Plac Zabaw / Izolyatsia, Kijów
   

Oct 18 – Dec 16, 2018

Interaktywny Plac Zabaw / Izolyatsia, Kijów
   

Oct 18 – Dec 16, 2018

co-organized by:

The project is realized in the frame of the program “Promotion of Polish culture abroad 2018 – Promesa” and co-financed by the Ministry of Culture and National Heritage of the Republic of Poland.

Info

2018 rok to rok 10. urodzin Interaktywnego Placu Zabaw. Po urodzinowej odsłonie we WRO, która odbyła się pod hasłem SYGNAŁY, wystawa od października do grudnia będzie prezentowana w Kijowie w Centrum Izolyatsia. To pierwsze partnerskie działanie WRO i kijowskiej instytucji.

Prace nad wystawą rozpoczęły się od warsztatów w Centrum Sztuki WRO, których efektem jest nowa, angielska wersja językowa instalacji Czarodziej. Następnie w maju, już w Kijowie, odbyły się kolejne działania twórcze z młodymi odbiorcami, w ramach których powstała ukraińska ścieżka do tej pracy. Instalacja po raz pierwszy będzie dostępna w dwóch wersjach językowych.

Poza klasycznymi już dla Interaktywnego Placu Zabaw pracami – takimi jak Faktury, Platforma czy Pies na wystawie zobaczymy nową instalację autorstwa Pawła Janickiego pt. TeToKi! [Technology to the Kids!], która swoją premierową odsłonę miała na jubileuszowej wystawie SYGNAŁY w Centrum Sztuki WRO. Wystawie towarzyszyć będzie również publikacja z pomysłami na twórcze działania, przygotowana przez Magdalenę Kreis.

Nieodzownym elementem projektu są wykłady, warsztaty i szkolenia dla mediatorów sztuki.