30 x WRO
   

nasze jubileusze

30 x WRO
   

nasze jubileusze

Info

29 lutego 2008 roku wystawą Interaktywny Plac Zabaw otwieraliśmy stałą siedzibę Centrum Sztuki WRO przy ul. Widok 7. 10 urodziny to czas na podsumowania, ale nie ustajemy w działaniu! To też moment wyznaczania kierunków i celów. Dlatego przygotowaliśmy zupełnie nową ekspozycję, kontynuującą ten autorski model podejścia i pracy z widzem – Sygnały / Interaktywny Plac Zabaw.

W 2018 roku mija również 30 lat od założenia Open Studio WRO, niezależnej kooperatywy powołanej przez Violę i Piotra Krajewskich oraz Zbigniewa Kupisza, będącej fundamentem dalszej nieprzerwanej aktywności spod znaku WRO.

Urodziny przedłużamy na rok 2019, kiedy obchodzić będziemy 30-lecie Festiwalu Wizualnych Realizacji Okołomuzycznych / Biennale WRO, które stało się wiodącym i najważniejszym przeglądem sztuki mediów w Polsce i naszej części Europy.

Z tej okazji, rozpoczynając przygotowania do nadchodzącego Biennale WRO 2019, zapraszamy do śledzenia jubileuszowej serii wywiadów i spotkań poświęconych zarówno przeszłości, jak i przyszłości WRO w podcastowej formie Widokówek Dźwiękowych.