FERIE WE WRO: CO SŁYCHAĆ?
   

warsztaty dla dzieci 6-10 lat z Asi Miną
7.02.2019 / czwartek / 15:00-18:00

FERIE WE WRO: CO SŁYCHAĆ?
   

warsztaty dla dzieci 6-10 lat z Asi Miną
7.02.2019 / czwartek / 15:00-18:00

Info

Co to jest dźwięk i czy można go zobaczyć? Jak usłyszeć pejzaż dźwiękowy? Po co słuchać uważnie? Fale dźwiękowe, drganie cząsteczek, echolokacja, ambient – o co w tym wszystkim chodzi? W drugim tygodniu ferii zimowych, podczas warsztatów, z pomocą ryżu i wody, spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania. Wspólnie obejrzymy, a raczej wsłuchamy się, w pokazywaną we WRO wystawę POLISH SOUNDSCAPES.

Wybierzemy się też na spacer dźwiękowy – uzbrojeni w telefony komórkowe i inne sprzęty, zrobimy własne nagrania terenowe, które być może kiedyś w przyszłości staną się częścią jakiejś wystawy? Na pewno jednak przekonacie się, że słuchanie może być ciekawą podróżą, pełną niezwykłych przygód i zaskoczeń. Wystarczy tylko szeroko otworzyć uszy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Prosimy wysłać maila na adres: zapisy@wrocenter.pl – w tytule wpisując CO SŁYCHAĆ, a w treści: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz numer kontaktowy do opiekuna. Prosimy też, w miarę możliwości, o przyniesienie telefonów komórkowych bądź innych urządzeń do nagrywania (dajcie nam o tym znać w mailu!). W razie potrzeby będzie też opcja skorzystania ze sprzętu dostępnego we WRO.

 

Joanna Bronisławska / Asi Mina – artystka, muzyk, pedagożka, animatorka kultury i aktywistka. Mieszka i pracuje w Katowicach. Swoją energią i pomysłami zasila kilka zespołów i projektów. Związana z niezależną wytwórnią mik.musik.!, członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą Wszystko mam! Tylko gdzie?. Na koncie ma wiele koncertów i akcji w kraju i za granicą (m.in. na festiwalach: Open’er w Gdyni, Puls Festival w Londynie, C-Side w Izraelu, SKIF w Sankt Petersburgu i Subtropics w Miami). Członkini rady programowej UNESCO. Z okazji objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE nagrała płytę Wybiegły! z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. W 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU – nadawanego przez Polskie Radio Program Trzeci „Trójka”. Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ.
Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją artystyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Dzieci i młodzież są dla niej nieustająca inspiracją. Lubi ludzi. Ciągle gdzieś biegnie. Dużo rozmyśla.