Info
Centrum Sztuki WRO zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum Sztuki WRO.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny. Strona internetowa wrocenter.pl przeszła audyt przy pomocy IBM Equal Access Accessibility Checker, który nie wykazuje obecnie żadnych błędów. Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Nari Krajewska
- E-mail: nari@gmail.com
- Telefon: +48 71 343 32 40
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie powyższych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Centrum Sztuki WRO, Widok 7, 50-052 Wrocław
- Do Centrum Sztuki WRO prowadzi jedno wejście od strony skweru przy ul. Menniczej.
- W budynku znajduje się winda.
- Po uprzednim ustaleniu telefonicznym (+48 71 343 32 40) możliwe jest zaparkowanie pojazdu z kartą parkingową (zgodnie z Art. 8. – [Uprawnienia osób niepełnosprawnych; karta parkingowa] – Prawo o ruchu drogowym) na placu przed wejściem.
- Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na drugim piętrze, za główną salą wystawienniczą, po lewej stronie korytarza.
- Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych uniemożliwiających poruszanie się na wózku na wszystkich trzech kondygnacjach.
- W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Pozostałe udogodnienia
- Wszystkie prace aktualnie prezentowane w przestrzeni galerii są opisane tekstowo, zarówno w przestrzeni galerii, jak i na stronie internetowej wrocenter.pl.
- Prace wideo prezentowane na aktualnej wystawie posiadają napisy w języku polskim.
- Infodesk znajduje się na drugim piętrze.
- Osoby oprowadzające publiczność po wystawie starają się w miarę możliwości zapewnić wszystkim odwiedzającym możliwość zapoznania się z treścią wystawy.
- W obiekcie aktualnie nie są dostępne usługi tłumacza migowego.