Interaktywny Plac Zabaw – Kunsthal Aarhus / Dania
   

19.08 – 23.10.2016

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

fot. Jens Møller

Interaktywny Plac Zabaw – Kunsthal Aarhus / Dania
   

19.08 – 23.10.2016

WSPÓŁPRACA

Wydarzenie w ramach programu „Promocja kultury polskiej za granicą 2016 – Promesa”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.

Info

Po licznych międzynarodowych odsłonach wystawa Interaktywny Plac Zabaw autorstwa Pawła Janickiego, Zbigniewa Kupisza, Patrycji Mastej i Dominiki Sobolewskiej w sierpniu zawita w duńskim Kunsthal Aarhus.

Długoletni program partnerski Centrum Sztuki WRO oraz Kunsthal Aarhus zaowocował już pokazami WRO on Tour czy wystawą Na srebrnym Globie. Tym razem wspólnie realizowany pod hasłem Around Interactive Playground program skierowany jest do najmłodszego widza.

W ramach projektu realizowanego od 2015 roku odbyły się wizyty studyjne oraz warsztat dla najmłodszych, którego efektem jest duńska ścieżka do instalacji Czarodziej.

Rozbudowanej formie wystawy – prezentującej aż osiem interaktywnych instalacji – towarzyszy Kinko z zestawem klasycznych polskich filmów animowanych, a po wizycie w galerii odbiorcy otrzymają opracowany przez Magdalenę Kreis Przewodnik PO wystawie – publikację, która zbiera wybrane wątki poruszane w ramach ekspozycji i zachęca do dalszych twórczych poszukiwań w codziennym otoczeniu.

Ważnym elementem projektu są warsztaty/szkolenia dla przewodników widza/mediatorów sztuki, tak istotnych dla odbioru tej wystawy/sztuki, specjalnie dla młodego widza opracowane zostały opisy prac/instrukcje do poszczególnych instalacji pozwalające odbiorcy łatwe/płynne zapoznanie się z interakcją poszczególnych prac.

W kontekście prezentacji wystawy w Danii powstała także jej nowa identyfikacja wizualna. Odpowiedzialny jest za nią młody polski projektant i ilustrator Michał Loba.

Pełny ekranOtwórz w nowym oknie