Lobo
   

premiera singla Gameboyzz Orchestra
na pożegnanie 2020
31.12.2020 / czwartek / 19:00

Lobo
   

premiera singla Gameboyzz Orchestra
na pożegnanie 2020
31.12.2020 / czwartek / 19:00

Info

W Sylwestra na pożegnanie roku 2020 od godz 19:00 (ex godzina policyjna) udostępnimy LOBO – singiel idealny na pożegnanie i powitanie, na party i do tańca totemicznego!

Nie byliście na koncercie Gameboyzz Orchestra? Mogło się tak zdarzyć, grupa debiutowała w 2001 roku na Biennale WRO, i zaraz potem objechała całą Europę: koncertując między innymi na Ars Electronica w Linzu, Transmediale w Berlinie, Exit Festival w Paryżu, Read Me Festival w Moskwie.

Zhakowane konsole Gameboy, połączone w sieć, przekształcone w audiowizualne instrumenty, szybko stały się sensacją, a Gameboyzz Orchestra osiągnęła status gwiazdy. Niszowej i supernowej. Ostatni koncert zagrali we Wrocławiu w swoje 5 urodziny w maju 2006 roku.

W październiku 2020, przy okazji wystawy Pawła Janickiego Point Nemo w Centrum Sztuki WRO, Gameboyzz Orchestra spotkała się w swoim podstawowym składzie: Jarosław Kujda (leader), Paweł Janicki, Małgorzata Kujda, Tomasz Procków oraz Mariusz Jura (obecny poprzez swoje utwory), aby zagrać w IP Studio pierwszy po latach koncert.

Nagrany wówczas utwór LOBO wyprodukowany przez Pawła Janickiego udostępnimy w Sylwestra. Singiel zapowiada koncert Gameboyzz Orchestra na Biennale WRO 2021 REVERSO.

Zdjęcia: Gosia Kujda, Mira Boczniowicz, Tomek Procków, Cezary Wicher