MALOWANIE I GWIAZDY – Paweł Janicki / Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz
   

1-9.06.2018
Galeria Pulsar

MALOWANIE I GWIAZDY – Paweł Janicki / Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, Kalisz
   

1-9.06.2018
Galeria Pulsar

Info

Od 1 do 9 czerwca 2018 roku w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu będzie można oglądać instalację Pawła Janickiego „Malowanie i gwiazdy”. Praca była premierowa prezentowana podczas wystawy SYGNAŁY / Interaktywny Plac Zabaw w Centrum Sztuki WRO.

Instalacja jest nawiązaniem do „Malowania światłem” (jednej z najmocniej kojarzonych instalacji „Interaktywnego Placu Zabaw”, w oryginalnej wersji opracowanej wspólnie z Dominiką Sobolewską) oraz do powieści Arthura C. Clarke’a pt. „Miasto i gwiazdy”. Przestrzeń galerii jest monitorowana przez kamerę umieszczoną nad ekranem. Gesty osób bawiących się świecącymi zabawkami są rejestrowane przez system śledzenia ruchu. Za pomocą specjalnego oprogramowania informacja o historii ruchu zostaje w interaktywny sposób przełożona na abstrakcyjne obrazy i dźwięk.

W tym samym czasie z okazji Nocy Kultury w Kaliszu (9 czerwca) także w Galerii im. Tarasina odbędzie się pokaz WRO on Tour #21 (szczegóły wkrótce).

Paweł Janicki (PL), ur. w 1974 r. Artysta, reżyser interakcji i producent pracujący z estetyką mikrodźwięku i kompozycją algorytmiczną. Twórca interaktywnych, audiowizualnych systemów, instalacji i performansów, rozwijający nowe narzędzia software’owe i interfejsy. Jego niełatwe do sklasyfikowania prace, w których skład wchodzą improwizowane dźwięki, programowanie na żywo, protokoły komunikacyjne i hacking, prezentowane były na wielu festiwalach i wydarzeniach poświęconych sztuce współczesnej. Zdobywca licznych nagród, m.in. Złotego Medalu Prague Quadrennial (2015). Stale współpracuje z Centrum Sztuki WRO. Autor Interaktywnego Placu Zabaw.