Niedzielny Poranek Filmowy – Witaj szkoło!
   

Niedzielny Poranek Filmowy – Witaj szkoło!
   

Info

Niedziela, 06.09.2015, 12:30
Witaj szkoło! Lekcje i zabawy

W niedzielę 6 września po wakacyjnej przerwie do programu Centrum Sztuki WRO wracają Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe. To wyjątkowa propozycja dla dzieci i całych rodzin, ale też wszystkich miłośników animacji niezależnie od wieku. I świetna okazja kreatywnego spędzenia czasu – każdej projekcji towarzyszą działania warsztatowe i zabawy związane z tematyką prezentowanych filmów czy publikacji lub aktualnie prezentowanej we WRO wystawy.

Specjalnie wybrane animacje z całego świata, nowe i te warte przypomnienia, prezentowane są niejednokrotnie po raz pierwszy i jedyny w Polsce, a gdy przypominane są znane sprzed lat tytuły, zazwyczaj to jedyna niepowtarzalna okazja, by zobaczyć je na dużym ekranie i dać się urzec wyjątkowej, magicznej muzyce filmowej. Projekcje porankowe każdorazowo oferują bogactwo technik i tematów, a czasem zamiast animacji prezentowane są w interaktywnej, multimedialnej formie, ciekawe książki dla dzieci z wyjątkowymi ilustracjami przenoszonymi na ekran i animowanymi w czasie rzeczywistym. Jeśli w filmach występuje zagraniczna narracja, są one lektorowane na żywo podczas pokazu.

Podczas pierwszego po wakacjach spotkania wraz z najmłodszą publicznością wrócimy do zajęć szkolnych, które nigdy nie są nudne! Podobnie jak perypetie w drodze do szkoły lub z niej, a także zabawy w czasie wolnym od lekcji i nauki. Okaże się, że do szkoły uczęszczają nie tylko dzieci, ale również na przykład niesforne kocięta, a przybory do pisania potrafią żyć własnym życiem!

Po projekcji, jak zawsze, na najmłodszych widzów czekają przygotowane przez zespół Centrum Sztuki WRO, zabawy warsztatowe! Tym razem dzieci i rodzice zostaną zaproszone do współpracy przy tworzeniu nowego motywu plakatu Niedzielnych Poranków Filmowych we WRO. To unikalna możliwość współtworzenia projektu i jego charakteru.