Romantyczne mrówki i ślimaki-cwaniaki
   

25.06.2017 / niedziela / 12:30

Romantyczne mrówki i ślimaki-cwaniaki
   

25.06.2017 / niedziela / 12:30

Info

W końcu przyszło lato – miejmy nadzieję, że już na dobre. Najbliższy Niedzielny Poranek we WRO będzie więc pierwszym letnim i pierwszym wakacyjnym spotkaniem, podczas którego w serii specjalnie wybranych animacji poznamy perypetie i przygody bohaterów – mrówek, gąsienic, krabów i ślimaków – których los co rusz wystawia na próbę, i dla obiektów swego uczucia muszą wykazać się nie lada sprytem, a czasem i dozą cwaniactwa.

Okazuje się, że mrówka, jak szekspirowski Romeo, może marzyć o romansie z pewną uroczą gąsienicą, choć wie, że ta pochodzi ze zwaśnionego rodu. Wydawać się może, że ruchliwa jezdnia to dla ślimaka dystans nie do pokonania, ale nie dla ślimaka zakochanego, a więc zdeterminowanego! Czy dla krabów pustelników obiektem pożądania może być nowe mieszkanie? Z pewnością, szczególnie, gdy miast w puszcze po konserwie można zamieszkać w prawdziwej koronia. W końcu, jak zdobyć upragnioną rybę, nie będąc zwinnym pingwinem? Łatwo nie jest, ale niedźwiadek Sam z pewnością sobie poradzi, szczególnie gdy za pomocnika ma pewną bardzo sprytną fokę. Dzieje się sporo w królestwie zwierząt, co oznacza, że przyszło lato i zaczęły się wakacje!

A po tej kolorowej animowanej podróży na widzów jak zawsze czekać będą autorskie działania warsztatowe przygotowane w tym tygodniu przez Kamilę Wolszczak.

Program projekcji:

1. Kraby w koronie, reż. Yishen Li

2. Przejście dla ślimaków, reż. Nory Drziak

3. Jak to złowić?, reż. Atlo S. Blacksoth

4. Taniec z rybą, reż. Constantine Krystallis

5. Mrówka Romeo i gąsienica Julia, reż. Thomas Monti