Ferie ze Świetlicą dźwiękową
   

24-26.01.2024, 12:00-15:00
warsztaty dla dzieci 8-12
obowiązują zapisy

Ferie ze Świetlicą dźwiękową
   

24-26.01.2024, 12:00-15:00
warsztaty dla dzieci 8-12
obowiązują zapisy

Info

Podczas ferii zimowych zapraszamy na trzydniowe warsztaty w Centrum Sztuki WRO, przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Warsztaty są bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zapisanie dzieci przez maila na adres zapisy@wrocenter.pl (tytuł: świetlica dźwiękowa, a w treści: imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz numer kontaktowy do rodzica).

Program warsztatów:

Dzień pierwszy – 24.01, 12:00-15:00
Dowiadujemy się, czym jest słuch i jak reagujemy ciałem na jego obecność. Tworzymy słowniczek słuchania: uczymy się jak mówić o dźwięku i jak słuchać. Poszukujemy wygody w słuchaniu i aranżujemy wspólne oazy dźwiękowe. Zastanawiamy się jak brzmią nasze codzienne czynności domowe. Wspólnie eksperymentujemy przy pomocy instrumentów elektronicznych, by stworzyć nowy wydźwięk naszego domu.

Dzień drugi – 25.01, 12:00-15:00
Rozmawiamy o udźwiękowieniu i budowaniu dźwiękowej metafory. Przyglądamy się ulubionym kreskówkom, by zrozumieć na czym polega audio humor. Przybliżamy sobie postać foley artist (kogoś imitującego dźwięki). Kreujemy identyfikację dźwiękową postaci wymyślonej przez uczestników. Zaczynamy nagrywać. Zastanawiamy się, jak „łapać” dźwięk.

Dzień trzeci – 26.01, 12:00-15:00
Generujemy tony, szumy i świergoty przy pomocy instrumentów elektronicznych. Badamy, jakie dźwięki możemy stworzyć sami za pomocą własnego ciała. Tworzymy warsztatową bibliotekę dźwięków. Rozpoczynamy przygodę z edycją i montażem dźwięku. Poznajemy telefoniczne aplikacje do zabawy z dźwiękiem.

Do poprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy Świetlicę dźwiękową, którą współtworzą Paulina Pikiewicz i Radek Sirko.

Paulina Pikiewicz od kilku lat działa jako freelancerka w obszarze sztuki radiowej i dźwiękowej. Zajmuje się realizacją dokumentów dźwiękowych, słuchowisk, które samodzielnie reżyseruje, montuje, udźwiękawia, pisze scenariusze; czasami nawet dubbinguje. Tworzy autorskie podcasty, a także audycje na zamówienie. Eksperymentuje jako sound designerka, a szczególnie interesuje ją udźwiękowienie gier wideo. Jako publicystka pisze o współczesnej sztuce dźwiękowej. W swojej pracy lubi łączyć różne media – dźwięk, grafikę, performans, buduje instalacje artystyczne.

Radek Sirko to artysta dźwiękowy, producent muzyczny, kulturoznawca, kurator. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (doktorat obroniony w 2020 roku), obecnie wykłada na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Stypendysta MKiDN (stypendium Młoda Polska otrzymane w 2014 roku), współtwórca wydawnictw Audile Snow i Aural Prism. Autor filmu Pogłos/Reverberation, jako Duy Gebord występował na żywo między innymi na festiwalach Tauron Nowa Muzyka, Sacrum Profanum i Cocart. Członek muzyczno-aktywistycznego kolektywu DESTITUTE, wielokrotnie współpracował z magazynem Glissando, Biurem Dźwięku Katowice i katowickim Bazarem. Regularnie prowadzi warsztaty dźwiękowe i wydaje albumy na różnych nośnikach.