Kołysanki dla Palestyny
   

Atelier WRO
29.11.2023 / środa / 17:00-20:00

Kołysanki dla Palestyny
   

Atelier WRO
29.11.2023 / środa / 17:00-20:00

Info

Z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim, wspólnie z noks collective, zapraszamy do kolektywnego słuchania kołysanek w przestrzeni służącej refleksji i żałobie.

Przez całe spotkanie będziemy słuchać nagrań zebranych w palestyńskich obozach dla uchodźców, Aida, Dheisheh, Fawwar, al-Arroub, Balata, Jalazone i Qalandiya. Artystka Karolina Grzywnowicz nagrała w tych miejscach kołysanki śpiewane przez mieszkańców (najczęściej kobiety) na przekór dwóm technikom władzy: kulturowemu wykorzenieniu i pozbawieniu snu. Ciche i czułe, piosenki te są jednocześnie aktami subwersji i oporu. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem jej projektu Bedtime.

Zapewniamy wodę i herbatę do picia. W trakcie trzech godzin będzie można swobodnie wychodzić i wchodzić do udostępnionego na ten czas Atelier WRO znajdującego się nad lokalem Kalambur. Zapraszamy do udziału wszystkich także osoby z dziećmi, będzie na nie czekał stół z papierem i kredkami. Lokal znajduje się na drugim piętrze, bez windy.

Spotkanie będzie czerpać z idei oferowania przestrzeni: do bycia razem w czasach separacji i polaryzacji, w mówieniu o niesprawiedliwości, jaka dotyka teraz osoby pochodzące z Palestyny, byciu razem w milczeniu i opłakiwaniu tych, którzy umarli w brutalnej, politycznej walce.

Wydarzenie jest zainspirowane spotkaniem zorganizowanym przez kolektyw Synonyms of Resistance w Berlinie 4 listopada. Więcej o serii spotkań, ich celu i idei można znaleźć na ich instagramie @synonyms.of.resistance.