KOSMICZNA WTYCZKA
   

warsztat dla dzieci w wieku 12-14 lat
12.02.2020 / środa / 11:00

fot. Cezary Wicher

fot. Cezary Wicher

KOSMICZNA WTYCZKA
   

warsztat dla dzieci w wieku 12-14 lat
12.02.2020 / środa / 11:00

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Info

12 lutego zapraszamy na jednodniowy warsztat dla dzieci w wieku 12-14 lat z Dagmarą Domagałą.

Wspólnie zastanowimy się: Co zrobić, kiedy skończy się prąd? Kiedy wyczerpiemy wszystkie nasze ziemskie zasoby energetyczne będziemy musieli poszukać źródeł energii daleko poza naszą planetą. Czy można zamknąć Słońce w słoiku? A co z czarnymi dziurami i ich potężną grawitacją? Podczas warsztatu poznamy różne naukowe pomysły na pozaziemskie pozyskiwanie energii. Dowiemy się czym jest Sfera Dysona, jak mogłyby działać kosmiczne słoneczniki na planetoidach Pasa Kuipera i jak zrobić spaghetti dzięki czarnym dziurom. Sprawdzimy, co na ten temat mają do powiedzenia artyści i, niczym inżynierowie przyszłości, spróbujemy stworzyć własne projekty kosmicznych elektrowni.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Prosimy wysłać maila na adres: zapisy@wrocenter.pl (w tytule wpisując „KW”,a w treści maila imię, nazwisko, wiek dziecka oraz numer kontaktowy do opiekuna).