ŚLADY / Interaktywny Plac Zabaw
   

19.01 – 10.03.2020

ŚLADY / Interaktywny Plac Zabaw
   

19.01 – 10.03.2020

WSTĘP WOLNY

GRUPY ZORGANIZOWANE:
zapisy za pomocą formularza na stronie slady.youcanbook.me

WIDZÓW INDYWIDUALNYCH
nie obowiązują zapisy

NIEDZIELNE PORANKI WE WRO:
instalacje w przestrzeni galerii uruchamiane będą po projekcji animacji, ok. 13

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Info

Formuła wystawy Interaktywny Plac Zabaw nie przestaje się rozwijać, po wystawie SYGNAŁY przygotowanej z okazji 10-lecia koncepcji projektu przyszedł czas na ŚLADY.

W prezentowanych na nowej wystawie pracach będziemy tropić ślady środowiska naturalnego, spróbujemy zmniejszyć syndrom deficytu natury w codziennym życiu.

W dzieciństwie jesteśmy szczególnie wrażliwi na otaczający nas świat, uczymy się relacji z otoczeniem. Program wystawy ŚLADY, poprzez prezentowane na niej prace oraz serię wydarzeń i działań towarzyszących, pozwala nam poczuć przyrodę, budować świadomość tego, że jest ona bezcennym dobrem, i że kreowanie właściwej postawy wobec niej, powinniśmy zacząć jak najwcześniej.

Głównym punktem wystawy jest instalacja FAKTURY, wywodząca się z Interaktywnego Placu Zabaw, stanowiąca układankę pięciu faktur/zjawisk pochodzących ze środowiska naturalnego. Na pierwszym piętrze WRO czeka na nas DZIKI WARSZTAT, w którym z przedmiotów przyniesionych z lasu możemy stworzyć własne artystyczne formy.

W specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficznej w galerii, odsłuchujemy nagrań terenowych Tomasza Mirta, rejestrowanych w różnych zakątkach świata. W pracy WYPRAWA PO DŹWIĘK, postaramy się odgadnąć, skąd pochodzą i do kogo należą poszczególne dźwięki.

Specjalnie na tę wystawę Paweł Janicki we współpracy z Małgorzatą Sikorską i Sebastianem Siepietowskim przygotowali interaktywną instalację SZUMi LAS, reagującą na szum generowany przez widza.

Wystawie towarzyszą twórcze działania realizowane z zaproszonymi do współpracy artystami i mediatorami. W przestrzeni Czytelni Mediów nie zabraknie publikacji o tematyce ochrony środowiska, wiedzy o naturze i leśnych historii.

W czasie trwania wystawy, w okresie od stycznia do marca, zaplanowaliśmy tematyczne Niedzielne Poranki, podczas których będziemy poznawali sekrety przyrody.

twórcy:
Dzikie Dzieci
Paweł Janicki
Patrycja Mastej
Tomasz Mirt
Dominika Sobolewska
Sebastian Siepietowski

koncepcja wystawy i koordynacja: Małgorzata Sikorska
identyfikacja wizualna: Malwina Hajduk
produkcja: zespół WRO