Skate Concrete. TEST EXPOSURE
   

27.02 – 15.03.2015

Skate Concrete. TEST EXPOSURE
   

27.02 – 15.03.2015

Info

„Skate Concrete” proponuje i testuje interaktywną, wieloekranową formę przestrzenną, stworzoną na potrzeby cyklu prezentacji „Test Exposure”, nawiązujących do hasła tegorocznej edycji Biennale WRO. Kolejne odsłony przygotowane zostaną przez studentów specjalizacji kuratorskiej katedry Mediacji Sztuki wrocławskiej ASP pod kierunkiem Piotra Krajewskiego.

Marquise Ibirapuera – zadaszona ścieżka wybudowana w 1954 roku według projektu Oscara Niemeyera prowadzi przez park w centrum São Paulo. Ta modernistyczna konstrukcja, która w wizjonerski sposób organizuje przestrzeń publiczną, wieczorem przyciąga skaterów, rolkarzy, bikerów.

„Skate Concrete” to wielokanałowa interaktywna instalacja wideo inspirowana tą otwartą architekturą i osiąganą w niej harmonią społecznej ekspresji. Stara się odtworzyć stan, w którym współistnieją swoboda i organizacja, poczucie wolności i podmiotowości. Miękkie linie betonowych płaszczyzn, skoki, ewolucje i trajektorie ruchów kreślonych przez poruszających się w tej przestrzeni skaterów, dźwięki zwielokrotniane pod szerokim dachem – architektura modernistyczna i muzyka konkretna we freestylowym doświadczeniu.

Pełny ekranOtwórz w nowym oknie

Skatepark galerii WRO wyposaża TECHRAMPS