Lynn Cazabon (US), Uncultivated
   

fotografie + strona internetowa + nośniki reklamowe + działania z publicznością
w procesie od 2010

Lynn Cazabon (US), Uncultivated
   

fotografie + strona internetowa + nośniki reklamowe + działania z publicznością
w procesie od 2010

Współpraca

Info

Wieloaspektowe działanie, koncentrujące się na nieuprawnych roślinach w obrębie miejskich krajobrazów. Projekt podejmuje kwestię roślin nieuprawnych (ang. uncultivated), często niezauważanych i pomijanych w zurbanizowanym habitacie, zachęcając do zrównoważonego spojrzenia na środowisko naturalne, które wspólnie tworzymy, a także do „przechwytywania” i utrwalania ciągle zmieniającego się wielkomiejskiego pejzażu.

Każda sfotografowana roślina jest eksponowana na nośnikach reklamowych i ma przyporządkowaną stronę internetową, zawierającą szczegółowy opis rośliny, a także informacje dotyczące lokalizacji, dat wykonania oraz miejsc prezentacji zdjęć w przestrzeni miasta.

Projektowi towarzyszą działania z publicznością, odbywające się w miejscach, w których jest on obecnie realizowany. Do tej pory projekt Uncultivated odbył się m.in. w Nowym Orleanie, Waszyngtonie, Baltimore i Chicago. W pierwszej europejskiej odsłonie projektu – odbywającej się właśnie we Wrocławiu – artystce będzie towarzyszyć Anna Rumińska, założycielka i liderka eMSA Inicjatywa Edukacyjna, Matka Chwastożerców. Razem poprowadzą warsztat dla dorosłych i seniorów MIEJSKIE CHWASTOŻERSTWO.

Pełny ekranOtwórz w nowym oknie

Zdjęcia wrocławskich roślin nieuprawnych będą prezentowane m.in. na ekranach w środkach transportu publicznego (we współpracy z MPK Wrocław), na nośnikach reklamy zewnętrznej w różnych częściach miasta (billboardy i citylighty), w witrynach ekspozycyjnych galerii ulicznej Szewska Pasja, w Muzeum Przyrodniczym we Wrocławiu, a także w Centrum Sztuki WRO (szklana fasada i parter).

Więcej: www.uncultivated.info

Pełny ekranOtwórz w nowym oknie

 

Lynn Cazabon tworzy prace w oparciu o różnorodne media i metodologie – fotografię, wideo, dźwięk, aplikacje mobilne, instalacje i działania w przestrzeni publicznej. Jest absolwentką Cranbook Academy of Art (MFA) i University of Michigan (BA). Profesor nadzwyczajny University of Maryland Baltimore County. Laureatka licznych nagród i stypendiów m.in. Fulbright Scholar Award, Rubys Media Arts Grant (przyznawany przez Greater Baltimore Cultural Alliance), Maryland State Arts Council, Future of the Present Grant (przyznawany przez Franklin Furnace Archives), Camargo Foundation Fellowship, Core Fellowship (przyznawany przez Glassell School of Art/Museum of Fine Arts, Houston). Rezydentka programów: Klondike Institute for Art and Culture, Playa, Jentel Foundation, The MacDowell Colony, Fundacion Valparaiso, Bemis Center for Contemporary Arts, Yaddo, Anderson Ranch Arts Center. Jej prace znajdują się w kolekcji Museum of Fine Arts w Houston.