W POSZUKIWANIU nie_PLACÓW ZABAW
   

skorzystaj z instrukcji przygotowanej przez pracownię k.

W POSZUKIWANIU nie_PLACÓW ZABAW
   

skorzystaj z instrukcji przygotowanej przez pracownię k.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Info

Wraz z pracownią k. przygotowaliśmy dla Was warsztaty, które możecie samodzielnie zrealizować, korzystając z instrukcji umieszczonej poniżej.

Działanie składa się z dwóch części. Najpierw, podążając za wskazówkami umieszczonymi w instrukcji, wybierzcie się na spacer na łąkę, do lasu, lub dowolnego zielonego miejsca. Zbierzcie potrzebne materiały, takie jak: ziemia, piasek, patyki, kamienie lub szyszki. Wykonajcie z nich makietę fragmentu terenu, na którym się znajdziecie.

Drugim etapem jest hakowanie krajobrazu — zastanówcie się, jak można wykorzystać wasz teren pod kątem zabawy. W jaki sposób można się bawić w tej przestrzeni — czy wystarczy taka jaka jest (np. drzewo do wspinania, pagórek do zbiegania), czy trzeba dodać jakieś elementy, np. huśtawkę na drzewie lub mostek nad rzeką.

Podczas najbliższego spaceru spróbujcie znaleźć fajne miejsce i zastanówcie się, co można tam zmienić, aby się dobrze bawić. A może sama natura wystarczy?

Aby pobrać instrukcję, kliknij tutaj.

Scenariusz do samodzielnego działania to jednak nie wszystko, 13 września (w niedzielę) pracownia k. zawita do Wrocławia i wspólnie z Wami zhakuje skwer przed WRO! Więcej informacji podamy wkrótce.

pracownia k. zajmuje się projektowaniem placów zabaw. Na tym się znają, to lubią i na tym postanowili się skupić. Place zabaw rozumieją szeroko — projektują ogrody szkolne i przedszkolne, przydomowe ogrody z miejscem dla dzieci, przestrzenie edukacyjne, tzw. naturalne place zabaw a także sale zabaw i instalacje tymczasowe. Mają na koncie wiele innych działań z pogranicza różnych dziedzin projektowych, przez szereg lat prowadzili też warsztaty architektoniczne dla dzieci.

Anna Komorowska – architektka krajobrazu, pedagożka, z zamiłowania publicystka
Michał Rokita – architekt, z zamiłowania grafik
Franek i Antek – specjaliści ds. zabawy, główni testerzy