SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI
   

seria spacerów ze szkicownikiem w ręku

SUBIEKTYWNY ATLAS RZECZYWISTOŚCI
   

seria spacerów ze szkicownikiem w ręku

Info

Subiektywny atlas rzeczywistości to formuła, którą rozpoczęliśmy w 2016 roku. Była to część programu Eco Expanded City i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. W 2016 roku wspólnie z rysowniczką Leną Czerniawską i ornitolożką Hanną Sztwiertnią, zorganizowaliśmy serię spacerów odbywających się pod hasłem Subiektywny atlas ptaków. Tropiliśmy ptaki, nasłuchiwaliśmy ich śpiewu, podglądaliśmy ich zwyczaje, by te obserwacje zanotować w formie rysunkowej. Podczas kolejnych spotkań odkrywaliśmy też różne części miasta, odwiedzając oddalone od centrum Wrocławia parki i tereny zielone.

W 2017 roku kontynuujemy inicjatywę otwierając ją także na inne tematy, związane z bieżącym programem Centrum Sztuki WRO. Za każdym razem jest z nami Lena Czerniawska, która inspiruje i ośmiela do rysowania publiczność w różnym wieku. Pracuje w duecie ze specjalistami i entuzjastami z różnych obszarów tematycznych. Wspólnie odkrywamy kolejne fragmenty naszej rzeczywistości, przyglądając się jej, by swoje wrażenia przenieść na papier w formie notatek rysunkowych.

Spacery mają otwarty charakter, nie są wymagane zapisy. Dołączyć może do nich każdy, a zdolności rysunkowe nie są wymagane.