Info
W Centrum Sztuki WRO staramy się, by sztuka mediów była dostępna dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń. Dlatego wszystkie nasze wystawy, wydarzenia i publikacje zawsze są bezpłatne. Posiadamy udogodnienia dla niepełnosprawnych, toaletę z przewijakiem, oferujemy darmową wodę i jesteśmy miejscem przyjaznym zwierzętom.
Nasza codzienność opiera się na bezpośrednim kontakcie z publicznością, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Na każdej wystawie w Centrum Sztuki WRO można spotkać Przewodniczki i Przewodników Sztuki – od osób wolontariackich po kuratorujące wystawy i naszą dyrekcję – którzy dostępni są dla publiczności podczas zwiedzania wystawy. Chętnie oprowadzamy po pracach i rozmawiamy o sztuce mediów z naszą publicznością
Mediacja Sztuki to nie tylko autorski program dla publiczności Centrum Sztuki WRO, ale też nazwa kierunku na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, na którym część naszego zespołu prowadzi zajęcia.
O programie mediacji sztuki
W galerii Centrum Sztuki WRO odbywają się zajęcia i wykłady akademickie oraz otwarte i dostępne dla wszystkich spotkania z artystkami i artystami (artist talks), teoretyczkami i teoretykami, warsztaty, czy inne aktywności angażujące naszą publiczność. Poza Centrum Sztuki WRO, w przestrzeni publicznej i na wrocławskich terenach zielonych, spotykamy się również na spacerach – np. w ramach cyklu Subiektywny Atlas Rzeczywistości.
Wszystkie aktywności przygotowywane są na podstawie naszych aktualnych wystaw i projektów oraz zasobów Kolekcji WRO.
Mediacja Sztuki w Centrum Sztuki WRO to również wydawane przez nas publikacje (np. seria WIDOK poświęcona historii sztuki mediów) i materiały, które udostępniamy w sieci – na naszych kanałach na Vimeo, YouTubie i na dedykowanych projektom stronach internetowych.
Na platformie Czytelnia Mediów udostępniamy opracowane zbiory naszego archiwum, w których znajdują się kolekcje prac wideo i dokumentacji sztuki mediów, gromadzone przez nas od lat siedemdziesiątych XX w.
Wszystkie te elementy składają się na złożony program Mediacji Sztuki, w którym staramy się pobudzić naszą publiczność do kontaktu ze sztuką współczesną – zwłaszcza ze sztuką mediów – stworzyć warunki do zdobywania nowych doświadczeń i zainspirować do dalszych własnych poszukiwań.
Jeśli chcesz zgłębić temat mediacji sztuki, zapraszamy do zapoznania się z tekstami napisanymi przez Agnieszkę Kubicką-Dzieduszycką i Piotra Krajewskiego z naszego zespołu: